Programa davet edilmeyen Cumhurbaşkanı adayları protestoda bulundu

banner37

Kıbrıs Genç TV'de yayınlanan seçim özel programına 6 Cumhurbaşkanı adayının davet edilmesi üzerine, davet edilmeyen Cumhurbaşkanı adayları Genç TV binası önünde eylem yaptı.

Programa davet edilmeyen Cumhurbaşkanı adayları protestoda bulundu
banner99

KKTC'nin gündeminde yer alan Cumhurbaşkanlığı seçimleri dolayısı ile özel bir TV’de 6 cumhurbaşkanı adayının davet edildiği Seçim Özel Programı'na sadece 6 adayın davet edilmesi nedeniyle programa davet edilemyen adaylar TV önünde protestoda bulundular.

TV binası önünde açıklamada bulunan Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Alpan Uz şunları söyledi:

banner134
 “Erhürman’ın aslında hukukçu kimliğinin var olmadığını söylemek için, Özersay’ın yarattığı yıkımı ortadan kaldırmak için buradayız. YSK bu yapılan programda fırsat eşitliği tanınmadığını, adaylara aynı ölçüde fırsat verilmesi gerektiğini belirtti. Bu kararın bu özel TV’ye tebliğ edilmesine karar verdi. Bu bir başarıdır. Bu vakitten sonra eylemlerimizi, yaklaşımlarımızı arttırarak devam edeceğiz. YSK’ya buradan teşekkür ediyorum. Başvurum ardından dışlanan bütün adaylara şans sağlanmıştır. Siyasi parti desteği alan adaylar diye ceberrüt bir zihniyet yaratmıştır.Kutuplaşmaya müsade eden yayın organlarına halk gerektiği cevabı verecektir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2020, 21:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75