Psikolojik sorunları olduğu ortaya çıktı

banner37

İki araca kasten zarar veren yabancı uyruklu zanlı Mohammed Salem Mahmod Alshiganji, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Psikolojik sorunları  olduğu ortaya çıktı
banner87

Emine UYSAL

Lefkoşa’da iki kişinin aracına kasten zarar veren ve psikolojik sorunları olduğu anlaşılan yabancı uyruklu zanlı Mohammed Salem Mahmod Alshiganji, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

“Kasti hasar” suçlamasıyla tutuklanan 21 yaşındaki zanlı Mohammed Salem Mahmod Alshiganji dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Gültekin Sancar’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sancar, zanlının, 19.06.2018 tarihinde, saat 14.00 sıralarında, Ortaköy’de Şht. Daniş Tunagil Sokak ve Ali Rıza Efendi Caddesi’nin kesiştiği kavşak üzerinde park halinde bulunan Ali Cefa’ya ait aracın dikiz aynalarını ve Zehra Saydam’a ait aracın ön camı ve sağ ön kapı camını elleri ve ayakları ile vurup kırmak suretiyle kasti hasara uğrattığını belirtti.

Zanlının psikolojik sorunları olduğuna vurgu yapan Sancar, tekrar suç işleme eğilimi olan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının 20 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER