banner6

PTTmatikler, nisan sonu devrede

banner37

Para çekilişi, para yatırımı ve para transferi yapılabilecek PTTmatiklerin 5 ilçeye kurulması için başlatılan çalışmalar tamamlanma aşamasında

PTTmatikler, nisan sonu devrede
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

KKTC Posta Dairesi’nin Türkiye Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) ile imzaladığı protokol kapsamında kurulacak olan PTTmatik’lerle ilgili çalışmalarda son aşamaya gelindi.

İlk etapta Lefkoşa’da Otobüs Terminali, Gazimağusa’da Doğu Akdeniz Üniversitesi Merkez Kafeterya karşısı, Girne’de Ramadan Cemil Meydanı Baldöken Mezarlığı yanı, Güzelyurt’ta Lemar önü Lefke anayolu üzeri ve Gemikonağı’nda da Telekomünikasyon Dairesi Santralı önü olmak üzere 5 adet PTTmatik kurulması hedefleniyor.

Ayrıca PTTmatiklerin nisan aynı sonunda hizmete girmesi planlanıyor.

Alt yapı çalışmaları yapılıyor

Şuanda zeminleri hazırlanıp, içine ATM cihazları yerleştirilen PTTmatik kabinlerinde; elektrik, ağ bağlantıları gibi altyapı çalışmalarının tamamlanması üzerinde çalışılıyor.

Bunların tamamlanmasının ardından da PTTmatiklerin kabinlerinin içerisine kamera, alarm ve klimanın yerleştirilip, kullanılan otomasyon sistemine de bağlanarak çalışır duruma getirilecek.

Tahsilat işlemleri yapılabilecek

Tüm kartların ortak adresi olan PTTmatik’lerde ilk etapta herhangi bir bankanın kartı kullanılarak para çekilişi ve yatırımı ile para transferi gibi işlemler yapılabilecek.

Daha sonra da imzalanan protokol kapsamında ve yapılan anlaşmalara göre tahsilât işlemleri de yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 08:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104