Radyo Vatan, TRT Radyo Günleri'ne katıldı

banner37

TRT Radyo yayınlarının başlamasının 92. yılı, uluslararası “TRT Radyo Günleri” etkinlikleri kapsamında, Konya’da kutlandı.

banner87
Radyo Vatan, TRT Radyo Günleri'ne katıldı
banner90
banner8

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Radyo Vatan da yayın yapmak üzere etkinliklere davetli olarak katıldı.

9 ayrı ülkeden 19 konuk radyo yayıncısı, Konya Kılıçarslan Meydanı’nda kurulan radyo köyünden, Radyo Günleri etkinliklerini farklı coğrafyalara aktarırken, yerelden evrensele uzanan bu birlikteliğin mimarları olarak bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Radyo Vatan da, Uluslararası TRT Radyo Günleri’nde iki gün boyunca canlı yayınlar gerçekleştirdi. Etkinler çerçevesinde, Radyo Vatan Müdürü Nediye İpek Zeytincioğlu, TRT Radyo Daire Başkanı Ahmet Akçakaya ve Ankara Radyosu Müdürü Doç. Dr. Merdan Güven ile temaslarda bulundu.

banner134
Temaslarla uzun yıllara dayanan TRT ve Radyo Vatan arasındaki iş birliğinin daha da sağlamlaştırıldığı belirtildi.

Bu yıl Konya Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinliklerle halkı yeniden radyolar ile buluşturan TRT, kurulan radyo köyünde oluşturulan stantlarda, 92 yıllık radyo yolculuğunun hafızalarda yer ettiği olayları anlatarak, ziyaretçileri geçmişte bir yolculuğa çıkardı. Etkinlikler kapsamında ayrıca, cam stüdyo yayınları ve konserler ile Konya halkına eğlenceli günler yaşatıldı.

Radyo Vatan ekibi de ''Radyo Günleri'' etkinliklerinde gerçekleştirdiği canlı yayınlarla Konya’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne uzanan bir gönül köprüsü kurarak, farklı ülkelerden gelen radyo yayıncıları ile röportajlar yaptı ve programlara katıldı.

Fransa, Makedonya, Azerbaycan, Gagavuzya, KKTC, Irak, İran, Yunanistan (Batı Trakya) ve Kırgızistan’dan gelen radyocularla birlikte yayınlarını etkinlik alanındaki cam stüdyolardan canlı olarak gerçekleştiren “Radyo Vatan”ın büyük ilgi gördüğü de kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75