Rafa gelmeden tükendi bile

banner37

 ‘Minnoş çöreği’ ve uluslararası festivallerden ödüllü ‘ekmek kadayıfı’ bayramı bekliyor

banner87
Rafa gelmeden tükendi bile
banner90
banner8

Ali ÇATAL

Fırıncılık sektöründe 1928’den bu yana hizmet veren Hüseyin Minnoş Fırını, bayramların vazgeçilmezi ‘Minnoş çöreği’ siparişlerini, arife gününde teslim edilmek üzere hazırladı.


KIBRIS Gazetesi’ne konuşan, fırının işletmecisi Hüseyin Çörekçioğlu’nun eşi Gülfer Çörekçioğlu, “Bayram günü çörek çıkmaz. Siparişler önceden alınır ve arife gününden teslim edilir” dedi.


Çörekçioğlu, ülkemiz bayram sofralarının lezzetlerinden ‘Minnoş çöreğinin’ bayram başlamadan bittiğini, bu nedenle bayram günlerinde bulunmasının imkansız olduğunu söyledi.


Türkiye başta olmak üzere uluslararası birçok yemek festivalinden ödülle dönen ekmek kadayıflarına da ilginin, bu yıl her zamankinden fazla olduğunu söyleyen Çörekçioğlu, “Pek çok festivalde ödül alan bu tatlımıza ilginin günden güne çoğalması da bizleri ayrıca mutlu ediyor” dedi. Çörekçioğlu, sadece kurumla ve ülkeyle özdeşleşen Minnoş çöreğine değil; diğer ürünlerine de ilginin üst düzey olduğunu belirtti.


Çörekçioğlu, pek çok işletmenin zamanla makinalaştığını fakat bunu tercih etmediklerini de belirtirken, “Makinalaşma, üretimi ve dolayısıyla kazancı arttırdı fakat kaliteyi de düşürdü. Kalitemizden ödün vermemek için her şeyi el emeğiyle yapmaya devam ediyoruz” diyerek, üretimde makine kullanımıyla kalite arasında ters orantı olduğunu savundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Evrensel Safaoğlu
Evrensel Safaoğlu - 1 yıl Önce

Küçüklüğümüzden beri tadını hiç değişmeyen muhteşem .çöreği kafesi ekmek kadayıfı ellerinize sağlık

SIRADAKİ HABER

banner75