banner6

Rapor, henüz hazır değil

banner37

Rum tarafında geçtiğimiz ağustos ayında yabancı uyruklu bir adamı bıçaklayarak öldüren ve KKTC’ye kaçan 21 yaşındaki Hindistanlı Malkit Singh’in yargılanmasına başlanamadı.

Rapor, henüz hazır değil
banner99

Emine UYSAL

Güney Kıbrıs’ta ağustos ayında 25 yaşında yabancı uyruklu bir adamı bıçaklayarak öldürüp, 44 yaşında bir kadını da yaraladıktan sonra KKTC’ye kaçan 21 yaşındaki Malkit Singh isimli Hintli gencin yargılanmasına dün de başlanamadı.

‘KKTC’ye kaçak giriş’ yapmak suçundan Askeri Mahkeme’de yargılanacak olan ancak Singh hakkında Sosyal Hizmetler Dairesi’nin hazırlayacağı rapor tamamlanamadığı için davası ileri bir tarihe ertelendi.

KKTC’deki yasa gereği, ‘genç suçlular’ kategorisine giren ve hakkında Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından sosyal tahkikat raporu hazırlanması gereken Malkit Singh’in davası ikinci kez görüşülmek üzere ileri bir tarihe ertelendi. Daha önce teminat emriyle 13 günü geçmemek kaydıyla cezaevine gönderilen Singh, bu kez de davası görüşülünceye kadar cezaevine gönderildi.

“Birinci Derecede Askeri Yasak Bölgeyi İhlal Etmek” suçlamasıyla tutuklanan Singh, dün Askeri Mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Doğa Tokay, hazır bulundu.

Savcı Doğa Tokay, sanığın 21 yaşında olduğunu ve sosyal tahkikat raporu hazırlanması gerektiğini belirterek, davanın ertelenmesini talep etti.

Yargıç Murat Soytaç, davayı ileri bir tarihe erteledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 08:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104