Raporlar bekleniyor

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucu maddeyle yakalanan F.Ö. ve A.S.’nin tutukluluk süresi 4’er gün uzatıldı

Raporlar bekleniyor
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da tasarruflarında toplam 12 gram 300 miligram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunan F.Ö.(E-24) ve A.S.’nin (K-32) tutukluluk süreleri 4 gün daha uzatıldı.


Polis, zanlıların gönüllü ifade vermediklerini belirterek, analize gönderilen emarelerin de sonuçlarının gelmediğini, gelecek raporların tahkikata yön vereceğini vurguladı.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili talebi aktarması için polis memuru Cüneyt Arkın’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

banner134


Zanlıların, “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu söyleyen Cüneyt Arkın, 15 Mart 2021 tarihinde aldığı ihbar üzerine, Vehit Güneri Caddesi üzerinde, Halil Hamza Canbulat Stadı yakınlarında pusu görevine başladıklarını anlattı ve zanlı F.Ö.’nün, saat 08.30’da ZMC 609 plakalı aracıyla konu bölgeye geldiğini anlattı.


Arkın, zanlının, araç içerisinden inip yol kenarından bir şeyler aldığını ve aracına bindikten sonra bir sigara paketini dışarıya atıp olay yerinden ayrıldığını belirtti.


F.Ö.’nün araçtan attığı ve içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olan sigara paketini emare aldıktan sonra, F.Ö.’yü takip edip, aynı gün Kali Land Bölgesi’nde tespit ettiklerini belirten tanık polis, zanlının kullanımındaki araçta, üzerinde ve zanlı A.Y., ile birlikte kaldıkları evde arama yaptığını dile getirdi.


Tanık polis, yaptığı aramalarda, aracın şoför mahallinde döşeme altında şeffaf naylona sarılı yaklaşık 10 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, paspas üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan parçacıklar ve vites kolu arkasındaki cepte 4 adet içilmemiş sigara bulunarak emare alındığını kaydetti.


Polis, zanlıların birlikte kaldıkları evin salon, yatak odası ve mutfağında, içerisinde tütünle karışık uyuşturucu olduğuna inanılan 2 adet ucu yanık sarma sigara, şeffaf naylonlarda 300 miligram, sarma sigara kağıdı içerisinde tütünle karışık yaklaşık 2 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve boş sigara paketi bulup emare zapt ettiğini anımsattı.


Şahadetinin devamında zanlıların tahkikata yardımcı olmadığını ve gönüllü ifade vermediklerini kaydeden tanık polis, emareleri analiz için gönderdiği Devlet Kimya Laboratuvarı ve maddelerin muhafazasında kullanılan materyaller üzerindeki parmak izi araştırmasından henüz bir sonuç gelmediğini belirttikten sonra çıkacak sonucun tahkikatına yön vereceğini dile getirdi.


Tanık polis, alacak ifadeler olduğunu da kaydetti ve mahkemeden tahkikatını salimen tamamlayabilmek için ek süre talep etti.


Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, suçun ciddiyetine ve yaygınlığına değinerek, ilk nazarda suçla bağlantısı olan zanlıların, polis nezaretinde 4’er gün tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88