banner6

Rauf Raif Denktaş mezarı başında anıldı

banner37

Cumhurbaşkanı Tatar, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, “Biz onun izinde yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Rauf Raif Denktaş mezarı başında anıldı
banner99

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla anıt mezarında tören düzenlendi.

Törende konuşma yapan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Denktaş’ın uzun yıllar boyunca Kıbrıs Türk halkının bağımsızlığı için mücadele verdiğini kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin garantör ülke olarak müdahale hakkının olması Denktaş’ın sürekli dile getirdiği bir detay olduğunu belirten Tatar, “Buradaki direnişimiz Rauf Raif Denktaş’ın önderliğinde oldu” dedi.

Rauf Raif Denktaş’ın ‘Beni Türk askerini adaya getiren lider olarak hatırlamalarını temenni ediyorum’ açıklamasına işaret eden Tatar, “Rauf Raif Denktaş şu andaki siyasetimizin mimarıdır” ifadelerini kullandı.

Tatar, KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı’na (TDT) gözlemci üye olarak kabul edilmesine de değinerek, “Biz ülkemizin tanınması adına uluslararası alanda mücadele veriyoruz” diye konuştu.

Rauf Raif Denktaş’ı sevgi, saygı ve rahmetle andığını söyleyen Tatar, “Biz onun izinde yürümeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104