“Reklam değil haber”

banner37

İstanbul Havalimanı’ndaki bir televizyon kanalının elektronik haber panosunda, Başbakan Yardımcısı Özersay’ın cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağı duyuruldu. Özersay, durumun “adaylık reklamı yapıyor” şeklinde yorumlanmasına tepki gösterdi

banner87
“Reklam değil haber”
banner90
banner99

   İstanbul Havalimanı’nda, bir TV kanalının elektronik haber panosunda, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın Cumhurbaşkanı adayı olduğu duyuruldu.

   Bazı kişilerin “İstanbul’da adaylık reklamı yapıyor” yorumlarına tepki gösteren Özersay, “Bu duyuru reklam değil haber” dedi.

   Özersay’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

   “Dün (önceki gün) adaylık açıklamamda şöyle demiştim: “...Adayların birbirini kötülediği ya da karaladığı değil, kendi yapabileceklerini halka anlatacağı bir süreç olması gerektiğine inanıyorum ve bu yaklaşımla hareket edeceğim.”

   Bugün (dün) İstanbul Havalimanı’nda bir haber panosunda aday olduğuma dair dönen bir haberin reklam olarak gösterilmesi kamuoyunu yanıltmaktır. Bilgi kirliliğinin demokratik seçim sürecine bir faydası olmaz. Ben yine de önümüzdeki süreçte bunu yapmayacağım, çünkü halkın iradesinin algı operasyonlarının kurbanı olmadan sandığa doğru yansımasını önemsiyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108