banner6

Resmi evrakı değerlendirdik

banner37

Sağlık Bakanlığı, hakkındaki yolsuzluk iddiasına rağmen bakanlıkta göreve başlayan Sercan Çavuşoğlu hakkında topu Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı’na attı.

Resmi evrakı değerlendirdik
banner151 banner143

Sağlık Bakanlığı, bugün bir gazetede “Bu Nasıl İş?” başlıklı, Sağlık Bakanlığı’nın adının geçtiği haberde,  yanlış bilgilendirme yapıldığını, Sercan Çavuşoğlu’nun Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı’ndan gelen yazı üzerine Lefkoşa’da görevlendirildiğini açıkladı.

KIBRIS Gazetesi, dün manşetten yayınladığı özel haberinde, Gazimağusa Devlet Hastanesi'ndeki görevinden “yolsuzluk” yaptığı gerekçesiyle geçici olarak uzaklaştırılan Sercan Çavuşoğlu’nun bir süre önce Sağlık Bakanlığı'nda göreve başladığını duyurmuştu.

Sağlık Bakanlığı ise dün konu hakkında yaptığı yazılı açıklamayı “kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına” yaptığını belirterek, Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı Bütçe Dairesi’ne bağlı Karma İşçi Komitesi Başkanlığı imzasıyla Sağlık Bakanlığı’na gönderilen resmi evrakın değerlendirildiği kaydedildi.

Mahkeme henüz sonuçlanmadığı için...

Sağlık Bakanlığı’nın yazılı açıklaması şu şekilde:

“Bu Nasıl İş?” başlığı ile verilen haberde yolsuzluk iddialarına karışan söz konusu isim hakkında polis soruşturması tamamlanmadan Sağlık Bakanlığında işe başladığı yazılmıştır.

Söz konusu isim hakkında Bakanlığımıza, Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı Bütçe Dairesi’ne bağlı Karma İşçi Komitesi Başkanlığı imzasıyla bir yazı ulaşmıştır.

6 Haziran 2017 tarihli resmi evrakta “Karma İşçi Komitesi’nin 06.12.2016 tarih ve 6 nolu kararı ile görevinden uzaklaştırma ve maaşının yarısının ödenmesi cezası alan şahıs hakkındaki mahkemenin henüz sonuçlanmamış olması nedeniyle, Karma İşçi Komitesi’nin 01.06.2017 tarih ve 2 nolu kararı uyarınca, 01.06.2017 tarihinden itibaren maaşının tamamının ödenmesi ve mahkeme sonuçlanıncaya kadar görev yeri Lefkoşa olmak koşuluyla Bakanlığınızca verilecek hizmetlerde görevlendirilmesi uygun görülmüştür. Bilgi ve gereğini saygı ile arz ederim yazılmıştır

Sağlık Bakanlığı olarak Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı Bütçe Dairesi’ne bağlı Kamu İşçi Komitesi Başkanlığı imzasıyla tarafımıza gönderilen resmi evrak değerlendirilmiştir.”
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2017, 15:07
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104