banner6

Resmi Gazete'den haberler

banner37

Ülkede mal sınıflarına göre yer alan markalar, Resmi Gazetede ilan edildi.

Resmi Gazete'den haberler
banner8

“Tescil Öncesi İlan Olunan Müracaatlar” başlığı altında ilan edilen markalardan herhangi birinin tesciline itiraz için haklı nedenleri olan bir kimse, ilanın yayınlandığı Resmi Gazete tarihinden itibaren 2 ay içinde Resmi Kabz Memurluğu ve Mukayyitlik Dairesi’ne itiraz bildirimi verebilecek.

Konuyla ilgili detaylı bilgiler 27 Eylül tarihli Resmi Gazeteden elde edilebilecek.

Genç girişimcilere işyeri kurma kredisi

Bakanlar Kurulu, 31 yaşından gün almamış genç girişimci küçük esnaf ve sanatkarları desteklemek amacıyla işyeri kuracak veya işyerini genişletecek gençlere, Kıbrıs Vakıflar Bankası aracılığıyla düşük faizle faiz iadeli kredi kullandırılmasına karar verdi.

Kredi limiti azami 80 bin TL olacak. Kredi ilk 3 ay ödemesiz olup 48 ay vadeli olarak kullandırılacak.

Belediyelerin İçme Suyu (Değişiklik) Tüzükleri yayınlandı

Bakanlar Kurulu, Lefkoşa, Gazimağusa, Güzelyurt, İskele, Akdoğan, Dipkarpaz, Yeni Erenköy, Tatlısu, Yeniboğaziçi, Alsancak, Büyükkonuk, Beyarmudu, Vadili, Değirmenlik, Geçitkale, Mehmetçik ve Paşaköy Belediyelerinin İçme Suyu (Değişiklik) Tüzüklerini onaylayarak Resmi Gazetede yayınladı.  

KKTC New York Temsilcisi'nin görev süresi uzatıldı

banner134

Bakanlar Kurulu, KKTC New York Temsilcisi Mehmet Dana’nın görev süresinin 30 Kasım 2017 tarihine kadar uzatılmasına karar verdi.

Turizm Bakanlığı turizme yaklaşık 85 bin Euro katkı ödemesi yaptı

Bakanlar Kurulu, KKTC turizminin geliştirilmesi ve tanıtımı amacıyla Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından çeşitli kurum veya tüzel kişilere, 84 bin 444 Euro tutarında katkı ödemesi yapılmasına karar verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2016, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88