Restorandan çaldığı televizyonu,sanayi bölgesindeki işletmeye sattı

banner37

Göçmenköy’de faaliyet gösteren Jafra isimli restorandan çaldığı televizyonu, başka bir işyerine sattığı belirlenen Valid Almoktada’nın benzer suçları daha önce de işlediği düşünülüyor

Restorandan çaldığı televizyonu,sanayi bölgesindeki işletmeye sattı
banner90
banner99

“BAŞKA HIRSIZLIKLARLA BAĞLANTISI OLABİLİR”… Polisin mahkemede verdiği şahadete göre, zanlı Valid Almoktada, Jafra Restoran’dan çaldığı 4 bin TL değerindeki Vestel marka Led televizyonu Yeni Sanayi Bölgesi’ndeki bir dükkana 3 bin 200 TL karşılığında sattı. Polis ayrıca zanlının eşkâlinin daha önceki dönemlerde işlenmiş hırsızlık suçlarındaki şahıslara da uyduğunu kaydetti.

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’nın Göçmenköy bölgesinde faaliyet gösteren Jafra isimli restorandan çalınan 4 bin TL değerindeki televizyonla ilgili zanlı olarak Valid Almoktada tutuklandı.


Almoktada’nın çaldığı televizyonu sanayi bölgesindeki bir işletmeye sattığını belirleyen polis, zanlının geçmişte işlenen benzer hırsızlık olaylarının da faili olabileceğini düşünüyor.


Polisin mahkemede verdiği şahadete göre, zanlı 4 bin TL değerindeki Vestel marka Led televizyonu, Yeni Sanayi Bölgesi’ndeki bir dükkana 3 bin 200 TL karşılığında sattı.


Polis, soruşturma kapsamında alınacak birçok ifadenin bulunduğunu ve zanlının eşkâlinin daha önceki dönemlerde işlenmiş hırsızlık suçlarındaki şahıslara da uyduğunu bildirdi.


Mahkeme, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün tutuklu kalmasına karar verdi.


Lefkoşa Polis Müdürlüğüne bağlı Adli Şubede görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


banner134
Ergüleç, zanlı Valid Almoktada’nın sirkat suçundan methaldar olduğunu belirtti. Ergüleç, zanlının nisan ayı içerisinde, Abed Alfattah Nedal A. A. Maraqa’nın işlettiği ve Lefkoşa - Göçmenköy’de faaliyet gösteren Jafra Restoran’a kapısına hasar vermeden girdiğini kaydederek, işletme içerisinde bulunan 1 adet 55 inç, siyah renk Vestel marka ve 4 bin TL değerindeki Led televizyonu sirkat ettiğini dile getirdi.


Zanlının televizyonu sirkat etmesinin ardından tekrar aynı kapıdan çıkış yaptığını ifade eden Ergüleç, restoranın işletmecisi Abed Alfattah Nedal A. A. Maraqa’nın ise 8 Haziran 2020 tarihinde mesele ile ilgili polise şikâyette bulunduğuna dikkat çekti.


Ergüleç, şikâyetin alınması üzerine aynı gün içerisinde soruşturma başlatıldığına işaret ederek, yürütülen soruşturma kapsamında çalınan televizyonun Yeni Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir dükkânda tespit edildiğini bildirdi.


Yapılan soruşturma neticesinde zanlının söz konusu televizyonu 3 bin 200 TL karşılığında sattığının anlaşıldığını belirten Ergüleç, televizyonun emare olarak zapt edildiğini, zanlının ise 26 Haziran 2020 tarihinde derdest emri gereği tutuklandığını dile getirdi.


Ergüleç, tahkikatın hâlâ devam ettiğini ifade ederek, meseleyle ilgili alınması gereken birçok ifadenin bulunduğunu ve zanlının eşkâlinin daha önceki dönemlerde işlenmiş sirkat suçlarındaki şahıslara da uyduğunu kaydetti.


Zanlının serbest kalması durumunda tahkikata etki edebileceğine vurgu yapan Ergüleç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75