“Restoranlar iflas noktasında”

banner37

banner87
“Restoranlar iflas noktasında”
banner90
banner99

Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği, turizm sektörünün durgun olduğunu ve özellikle Girne ile Gazimağusa’daki restoranların iflas  noktasına geldiğini vurguladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, göreve geldikleri günden beri sivil toplum örgütleriyle görüş alışverişinde bulunduklarını, farklı sektörlerin sıkıntılarıyla ilgili bilgi aldıklarını kaydederek, “Yol haritamız netlik kazanmaya başladı” dedi.

Salih Kayım başkanlığındaki Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği heyetini kabul eden Sucuoğlu, çalışma hayatıyla ilgili de açıklamada bulundu.

Sucuoğlu “Başta kayıt dışılığın önlenmesi, denetimlerin sıklaştırılması olmak üzere, kayıt dışı duruma düşmüş çalışanların kayıt altına alınmasını öngören af uygulaması da hayata geçirilecek yeni açılımlarımız arasında” dedi.

Bakan Sucuoğlu restoran sektörünün, lokomotif sektörler turizm ve eğitimle doğrudan ilişkili olduğunu belirterek, ekonomik koşulların ve dövizdeki yükselmenin insanların cebindeki paranın azalmasına neden olduğunu belirtti.  Çalışma Bakanı, restoranların istihdam için ciddi bir alan olduğunu da söyledi.

Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği Başkanı Salih Kayım, turizm sektörünün durgun olduğunu ve  özellikle Girne ile Gazimağusa’daki restoranların iflas  noktasına geldiğini söyledi.

Kayım, sektörün sıkıntılarının çözülmesi konusunda Bakan Sucuoğlu’ndan destek istedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 18:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
deli ozi
deli ozi - 12 ay Önce

Herkesi memur yapıp üreten nifusu bitirirsen et ve sebze fiyatları ucar ve maliyetler artar kendi paran olmazsa da başka ülkedeki krizler senin ülkende deprem etkisi yapar sonuc 1983 den bu yana yapılan yanlışlar bu hale getirdi bizi artık dönüş de çoook zor

ONUR DURUR
ONUR DURUR - 12 ay Önce

CASINOLARDA YEMEK VERMEYE DEVAM EDERLERSE YARIN CIKIP DILENIRSINIZDE

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75