banner6

Ret cephesinin Anastasiadis'i eleştirileri sürüyor

banner37

Güney Kıbrıs’ta merkez partiler olarak adlandırılan partilerden DİKO, Dayanışma Hareketi, Vatandaşlar İttifakı ve Çevreciler, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ve BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’ye yönelik eleştirilerini dün de sürdürdüler.

Ret cephesinin Anastasiadis'i eleştirileri sürüyor
banner150 banner150 banner151 banner152

Fileleftheros gazetesinin haberine göre, DİKO’dan yapılan açıklamada, Anastasiadis’in “sürekli tutum değiştirmesinin güvenilmezliğini kanıtladığı ve Kıbrıs Rum tarafının müzakere gücünü zayıflattığı” belirtildi.

Açıklamada, Anastasiadis’in, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin Crans Montana zirvesinde yaşananları raporunda doğru şekilde aktaracağına inandığını açıklamak yerine, bunun gerçekleşmesini sağlayacak eylemler yapması gerektiği vurgulandı.

Dayanışma Hareketi’nin açıklamasında Anastasiadis’in, AKEL ve DİSİ’yle birlikte halkı, “müzakerelerin başlamasının ölüm kalım konusu olduğuna inandırmaya çalıştıkları, bunun da aceleci bir çözümün empoze edilmesi için kullanılacağı” iddia edildi.

Vatandaşlar İttifakı’nın açıklamasında, Başpiskopos Makarios’un verdiği mücadelenin izinden gidilmesi gerektiği belirtilirken, Çevreciler ise açıklamasında, Eide’nin görevden ayrılırken bile, kendisinden sonraki dönemi yönlendirmeye çalıştığı iddiasında bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 11:40
banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88