RMMO üniformalarına ilişkin skandal

banner37

Rum Milli Muhafız Ordusu’nun, kara ve deniz askerleri için 35 bin adet üniforma temin edilmesi konusunda yürütülen cezai kovuşturmanın Çin’e kadar uzadığı belirtildi.

RMMO üniformalarına ilişkin skandal
banner90
banner8

Fileleftheros gazetesi, “RMMO Üniformalarıyla Sahte Belge- Kara ve Deniz Asker Üniformalarına İlişkin Cezai Kovuşturmada Çin’den Yardım Talep Edildi”  başlıklarıyla manşetten verdiği haberinde, RMMO’nun ihtiyaçlarını karşılamak için kara ve deniz askerleri için 35 bin üniforma temin edilmesi ihalesinde yaşanan gelişmelere yer verdi. 

Gazete, 2014 yılında çıkılan ihaleyi kazanan şirketin, ihale dosyasında belirttiğinden farklı olarak, üniformaları bir başka ülkede ve fabrikada hazırladığını yazdı. 

banner134

Sayıştaylığın geçtiğimiz Eylül ayında Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’e bir mektup göndererek, üniformaların, söylenildiğinin aksine bir başka ülkede ve fabrikada hazırlandığını teyit ettiğini yazan gazete, verilerin daha sonra polise verilmesiyle araştırmanın başlatıldığını belirtti. 

Polis tarafından araştırılmakta olan şikayetlerin, ilgili makamların yanıltılması maksatlı sahte belge düzenlenmesiyle ilgili olduğunu belirten gazete, yaşanan bu gelişmelerin ardından Rum Savunma Bakanlığı’nın Çin makamlarından yardım talep ettiğini yazdı. 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2017, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75