banner6

RMMO'nun kadın adaylardan jinekolog raporu istemesi tepki çekti

banner37

RMMO’daki profesyonel asker kadrosu adayı kadınlardan, jinekolog raporu istenmesi “kadınların  engellenmeye çalışıldığı” gerekçesiyle tepkiye neden oldu.

RMMO'nun kadın adaylardan jinekolog raporu istemesi tepki çekti
banner8

Alihtia’nın haberine göre EDEK eski milletvekili ve Sosyalist Kadın Hareketi Başkanı Rula Mavronikola, Savunma Bakanı Hristoforos Fokaidis’e mektup göndererek sözleşmeli profesyonel asker adaylarından doktor raporu istenmesini eleştirdi.

banner134

Mavronikola Rum Savunma Bakanlığı’nın, 4 bin profesyonel asker adayından, sınav prosedürünün ikinci ayağında erkek adaylardan göğüs röntgeni, kadınlardan da ilaveten jinekolog raporu istenmesini eleştirdi.

Alınacak kişi sayısı 500 iken 4 bin adaydan bu belgelerin, sınav prosedürünün ikinci aşamasına girişte istenmesinin, adayları ekonomik ve bedensel sıkıntıya soktuğuna dikkat çeken ve kadın adaylardan ilave jinekolog raporu istenmesini “anlaşılmaz ve hakaretamiz” bulan Mavronikola, Bakan Fokaidis’e “kadın adayları dışarıda bırakmaya çalışıyorsunuz” suçlamasında bulundu. Rula Mavronikola Fokaidis’ten, bu kararını gözden geçirmesini istedi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2017, 14:59
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104