RMMO'ya 600 profesyoneli asker alındı

banner37

Rum Milli Muhafız Ordusu’nda (RMMO) ihdas edilen sözleşmeli profesyonel asker kadrosu için başvuran ve başarılı olanlardan, aralarında kadınların da bulunduğu 600’ünün daha 4 Ekim itibarıyla göreve başlayacağı haber verildi.

RMMO'ya 600 profesyoneli asker alındı
banner8

Alihtia geçen yıl alınan 3 bin personelden, yerleştirmeleri yapıldıktan sonra  ayrılanlar olması nedeniyle oluşan açığın kapatılması maksadıyla, 2 bin 119 kişilik yedek listeden bu aşamada sadece 600’ünün sözleşme imzalamaya çağrılacağını, bu yıl ilk kez kadınlar için de münhal ilan edildiğine dikkat çekti.

Başarılı olanlar listesinin bir yıl geçerli olacağını ve boş kadro olması durumunda, listeden adayların başarı sırasına göre çağrılacağını belirten gazeteye göre, ilk etapta çağrılacak 600 aday Ekim ayı başında, askere alma şubelerine giderek göreve başlayacak. Bu kişilere özel eğitim verilecek ve ardından silah ve birliklerine atanacaklar.

Profesyonel askerlere bir yıllık sözleşme imzalatılacak. Sözleşmeler 10 yıl yenilenebilecek. Aylık brüt bin 127 Euro maaş ve 13’üncü maaş verilecek. Çalışma saatleri RMMO’nun diğer mensuplarının çalışma saatiyle aynı (07.00-14.00) olacak. Yıllık 20 gün yıllık izin ve 28 günlük hastalık izni hakları olacak.

RMMO’ya alınmaları ve eğitilmelerinin ardından profesyonel askerlere onbaşı rütbesi verilecek. İlerleyen süreçte çavuş rütbesine yükselebilecekler ancak maaşlarında değişiklik olmayacak.  Bu kişiler silah sistemleri kullanıcıları olacaklar ve gece nöbetleri de dahil, RMMO askerleri ile aynı görevleri icra edecekler.

banner134

Fileleleftheros RMMO’nun bu yıl yaptığı profesyonel askerlik sınavlarında başarılı olanların listesinin dün Rum Resmî Gazetesi’nde yayımlandığını yazdı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2017, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75