banner6

RMMO'ya subay ve astsubay alımlarıyla ilgili değişiklik yasası

banner37

Rum Savunma Bakanlığı, muvazzaf astsubay ve sözleşmeli astsubaylık kurumlarının tabi olduğu yasanın modernizasyonu için değişiklik yasa tasarısı sundu.

RMMO'ya subay ve astsubay alımlarıyla ilgili değişiklik yasası
banner99

Alithia’nın haberine göre yasa tasarısı özellikle RMMO’ya; belirlenecek tüzüklerle aynı yasal statüye tabi olacak, birleşik kategori sözleşmeli astsubay alınması şartlarını yaratmayı hedefliyor.  

banner134

Bu yasa tasarısıyla, Rum Milli Muhafız Ordusu’na (RMMO) bugüne kadar “gönüllü” veya “gönüllü beş yıllık sözleşmeli (EPY)” statüde astsubay alımına imkan tanıyan yasa da kaldırılmış oluyor. 

Bu sayede, bir üst rütbede boş subay veya astsubay kadrosu bulunması şartıyla, -her yıl bütün mezunların atanabilmesi için- asteğmen ve çavuş kadrolarına fazladan subay veya astsubay atama olanağı doğuyor. 

Yine bugüne kadar terfileri, aynı sınıf ve bölüm içerisinde sınırlayan madde de kaldırılıyor. Böylece, sözleşmeli astsubaylar ve muvazzaf astsubaylar mensubu oldukları sınıf ve bölümler dışında herhangi bir sınıf ve bölüme atanabilecek.  

Haravgi, haberi “Birleşik Kategori Sözleşmeli Astsubay İleri Götürülüyor” başlığıyla aktardı ve EPY (beş yıllık sözleşmeli gönüllü) alımının kaldırılıp, subay ve astsubay atamalarına olanak tanınmakta olduğunu belirtti.  

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 10:20
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104