banner6

Rogers, mecliste çevre politikalarındaki tutarsızlıklar ve aksaklıklar hakkında konuştu

banner37

Rogers, mecliste çevre politikalarındaki tutarsızlıklar ve aksaklıklar hakkında konuştu
banner99

 Cumhuriyet Meclisi, bugünkü çalışmalarını tamamladı.

Meclis Genel Kurulu’nun bugünkü birleşiminde güncel konuşmalara yer verildi.  

Bağımsız milletvekili Jale Refik Rogers, çevre politikalarındaki tutarsızlıklar ve aksaklıklar konusunda konuşma yaptı.

Rogers, Meclis'te hükümet yetkililerinin olmamasını eleştirerek, plastikler konusunda hazırlanan tüzükler ve 6 ay sonra halkı neleri beklediği konuları üzerinde durdu.

Plastik kullanımının birçok ülkede yasaklandığına, bunun gerçekten mücadele edilmesi gereken bir konu olduğuna işaret eden Rogers, bu konuda belli yaptırımlar gerektiğini, ancak bu adımlar atılırken gerekli altyapının oluşturulması ve belli adımların öncelikli olarak atılması gerektiğini kaydetti.

Ülkede 9 tane plastik üreticisi olduğunu, bu üreticilerle konuşulup konuşulmadığını, ne tür alternatifler üretildiğini, herhangi bir hibe programı oluşturulup oluşturulmadığını soran Rogers, ilgili bakanlığın ortak akılla fikir üretmesi gerektiğini, ancak bu konuda hiçbir şey yapılmadığını söyledi.

Rogers, ülkede önce bir çevre bilinci oluşturulması gerektiğine dikkat çekerek, çevre kirliliği yaratan konunun bir tek plastikler olmadığını vurguladı ve katı atık konusunda da yapılması gerekenlere değindi.

Geri dönüşümün bir politika haline gelmesi gerektiğine değinen Rogers, geri dönüşüm için belediyelerin teşviklendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2023, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104