Rogers’dan tepki

banner37

Rogers’dan tepki
banner8

Halkın Partisi (HP) Milletvekili Jale Refik Rogers, PCR ve antijen testlerinin Bakanlar Kurulu kararıyla ücretli hale getirilmesine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki verdi.

“Koronavirüs vakaları ve ilgili ölümler hızla artmakta, Acil Durum hastanesi ve yoğun bakım servisi hızla dolmakta, sağlık çalışanları olayın ciddiyeti ile ilgili uyarı yapmaya ve sesini duyurmaya çalışmakta iken hükümet edenler üç maymunu oynamaya devam ediyor” diyen Rogers, bu yeni kararın halk sağlığı için ciddi bir tehlike olacağının altını çizdi.

Rogers’ın sosyal medya paylaşımı şu şekilde:

“Denetim ile ilgili parmağını kıpırdatmayanlar ve hayatın pandemi yokmuş gibi sürmesini teşvik edenler, şimdi de yeni aldıkları Bakanlar Kurulu kararıyla antijen ve PCR testlerini ücretli yapıyorlar. Bu ekonomik darboğazda parası olmayanın artık test de yapamayacağı bu yeni karar, halk sağlığına yeni bir tehdit oluşturacaktır. Bakanlar Kurulu kararına bakarsan sebep kamu maliyesi ama göz ardı ettikleri konu şu ki eğer ekonomi bahanesiyle bu salgını yönetmemekte ısrar ederlerse, bu kötü yönetim kapanma riskini artırarak hem sağlık hem ekonomi açısından ülke olarak hep beraber kaybetmemize sebep olacaklardır.”

banner134

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2021, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88