banner6

Ruh sağlığı kontrolleri sürüyor

banner37

​​​​​​​ Gazimağusa’da Zafer Anıtı’na “İsa öyle istedi” diyerek, Yunan bayrağı bırakan Kıbrıslı Rum Y.S, 1 gün daha tutuklu kalacak

Ruh sağlığı kontrolleri sürüyor
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da Zafer Anıtı’na “İsa öyle istedi” diyerek Yunan bayrağı bırakıp kaçtıktan sonra trafik polisine yakalanan Kıbrıslı Rum Y.S. aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

Polis, zanlının Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ndeki doktor kontrollerinin devam ettiğini belirterek, cezai ehliyetinin olup olmadığının araştırıldığını söyledi.

“Uygunsuz tavır ve hareket” suçlamasıyla dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Kıbrıslı Rum Y.S. aleyhinde 1 günlük ek tutukluluk emri temin edildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için tanık kürsüsüne, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Çavuşu Gökhan Yıldırım’ı çağırdı.

Yıldırım, zanlının 9 Aralık’ta saat 11.30’da, yönetimindeki MNB 516 Rum plakalı araçla,15 Ağustos Bulvarı’ndan Zafer Anıtı Çemberi’ne gelip, çembere yakın yol kenarında durarak, aracı içerisinden, tasarrufunda bulundurduğu Yunan bayrağını çembere sermeye çalıştığını, sermeyi başaramayınca da atıp kaçtığını söyledi.

Zanlının bölgede devriye dolaşan trafik polisi tarafından yakalandığını kaydeden Yıldırım, “Bunu yapmamı İsa söyledi” diye izahatta bulunduğunu ifade etti.

Zanlının cezai ehliyetinin olup olmadığının tespit edilmesi için Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gönderildiğini anlatan Yıldırım, kontrollerin devam ettiğini söyledi.

Bölgedeki güvenlik kameralarının incelendiğini ve kayıtlara göre iki tanık tespit edip bu kişilerden de ifade alması gerektiğini belirten Yıldırım, zanlının serbest kalması halinde tahkikatına etki etme olasılığının olduğuna işaret ederek zanlı aleyhine ek tutukluluk talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden ise tahkikatın tamamlanabilmesi için zanlının 1 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110