banner6

'Rum Meclisi ELAM'ın tuzağına düştü'

banner37

Rum Dışişleri Bakanı Kasulidis, “yanlışın düzeltilmesi için üstlendiği girişim konusunda” DİSİ Başkanı Neofitu’yu tebrik etti

'Rum Meclisi ELAM'ın tuzağına düştü'
banner150

banner150 banner150

Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis, Rum Meclisi’nin ELAM’ın tuzağına düştüğünü söyleyerek “yanlışın düzeltilmesi için üstlendiği girişim konusunda DİSİ Başkanı Averof Neofitu’yu tebrik ederim” dedi.

Kasulidis, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada ise, Akıncı’nın ENOSİS kararının iptal edilmesinde ısrar ederek kararın değiştirilmesi için imkan bırakmadığını ifade etmişti.

Rum Meclisi’nin ENOSİS Plebisiti’ne ilişkin kararın yanlış olduğunu söyleyen Kasulidis, Cenevre’deki Kıbrıs Konferansı’nın ardından ilerleme sağlanmadığını ifade etti.

Kasulidis, daha önceki açıklamalarında, müzakerelerin kesilmesinin nedeninin Rum meclisinin ENOSİS Plebisiti ile ilgili kararının değil, Türkiye’deki 16 Nisan’daki anayasa referandumu olduğunu iddia ederek, Cumhurbaşkanı Akıncı’yı Ankara’nın talimatlarıyla hareket etmekle ve Cenevre Konferansı sonrasında durduk yere tanınmaz hale gelmekle itham etmişti.

Ksulidis’in, ENOSİS krizinin ilk günlerinde, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Pakistan’daki Ekonomik İşbirliği Zirvesi’ne gidişini de bahane bulamayınca masadan kaçmak için Pakistan’a gittiği açıklaması da tepki çekmişti.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104