banner6

Rum öğrenciler Tatar'ı engellemişler

banner37

King’s College London Üniversitesi’nin Türk topluluğunun organize ettiği, Ersin Tatar’ın davetli olduğu etkinliğin kapsamı, İngiltere’deki Rum öğrencilerin harekete geçirilmesiyle alt düzeye indirildi.

Rum öğrenciler Tatar'ı engellemişler
banner150

banner150

banner99

Birleşik Krallık Öncü Öğrenci Grubu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Söz konusu üniversitenin mektup gönderme yoluyla organize ettiği etkinlik karşısında tüm öğrencileri harekete geçirdikten birkaç saat sonra çabamızın sonuç getirdiğini bildirmekten mutluluk duyuyoruz.

SİZİN DESTEĞİNİZLE şunları başardık:

1.    Söz konusu etkinliğin, üniversitenin resmi internet sitelerinde duyurulmaması ve üniversitenin himayesinde olmaması.

2.    Üniversite ile kurduğumuz iletişimle,  faaliyetleriyle işgal altındaki adamızın Türk istila ve işgalini meşrulaştırdığını bildirdik. Üniversite de hatasını kabul edip bunun için bizden özür diledi.

3.    Üniversite içerisinde bir etkinlik gerçekleşirse, bu, kapalı bir toplantı şeklinde olacak ve geniş kapsamlı olmayacak.”

Öğrenci grubu açıklamasına şu ifadelerle son verdi:

“Çok acılar çekmiş vatanımızın çıkarlarının savunulması çabası bununla sınırlı kalmayacak. Kıbrıs Cumhuriyeti’nin egemenliğini baltalayan bu tür faaliyetlerden kaçınılması nihai hedefiyle aynı gayretle yolumuza devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104