Rum yönetiminde 'yavuz' alarmı! Rum medyası Yavuz sondaj gemisinin güzergahını dakika dakika izledi

banner37

banner87
Rum yönetiminde 'yavuz' alarmı! Rum medyası Yavuz sondaj gemisinin güzergahını dakika dakika izledi
banner8

Karpaz açıklarındaki sondaj çalışmalarını tamamladıktan sonra Mersin'e giden Yavuz sondaj gemisi, yeniden Doğu Akdeniz'e açıldı. Rum medyası ise geminin güzergahını dakika dakika izleyip, Yavuz'un 7'inci parsele doğru hareket ettiği bilgisini paylaştı.

Yavuz sondaj gemisinin, sondaj çalışmaları için yeniden Doğu Akdeniz'e açılması Rum medyası tarafından yakından takip edildi.

Rum medyası geminin güzergahını dakika dakika izleyip, Yavuz'un, Rumların sondaj alanı olarak ilan ettiği 7'inci parsele doğru hareket ettiği bilgisini paylaştı.

BAKAN DÖNMEZ: BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRARAK İLERLİYOR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de, Yavuz sondaj gemisinin, Akdeniz'de arama faaliyetlerine devam etmek üzere Güzelyurt-1 kuyusuna doğru ilerlediğini bildirdi. Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Yavuz sondaj gemimiz yeni bir seferde. Yavuz, sondaj yapacağı Güzelyurt-1 kuyusuna doğru bayrağımızı dalgalandırarak ilerliyor. Yer altı kaynaklarımızı milletimizin hizmetine sunmak için durmayacağız. Varsa, mutlaka bulacağız" ifadelerini kullandı.

RUM YÖNETİMİ LİDERİ AÇIKLAMA YAPTI

Konu ile ilgili açıklama yapan Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, "Konuyla ilgili bilgimiz var ve uluslararası hukuk çerçevesinde gerekli girişimlerde bulunuyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 21:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108