Rum'dan, sahtekârlıkla 30 bin Euro aldı!

banner37

34 yaşındaki M. F., Kıbrıslı Rum Vasiliki Irakleous’a, 1974 yılında terk etmiş oldukları Lapta ve Güzelyurt bölgesinde bulunan ve halen KKTC vatandaşlarının ikamet etmekte olduğu evleri, İsraillilere yüksek fiyattan satacağını söyleyip, para temin ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Rum'dan, sahtekârlıkla 30 bin Euro aldı!
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da sakin 34 yaşındaki M. F., Kıbrıslı Rum Vasiliki Irakleous’a,1974 yılında terk etmiş oldukları Lapta ve Güzelyurt bölgesinde bulunan ve halen KKTC vatandaşlarının ikamet etmekte olduğu evleri, İsraillilere yüksek fiyattan satacağını söyleyip, sahtekarlıkla 30 bin Euro temin ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

“Sahtekârlıkla Para Temini” suçlamasıyla tutuklanan zanlı M. F., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 2017-2018 yılları içerisinde, Lefkoşa'da meydana gelen "Sahtekarlıkla ParaTemini" suçu ile ilgili olarak Lefkoşa' da sakin M. F.’nin tutuklandığını belirtti.

Polis memuru Hüseyin Ergüleç, zanlının, 2017-2018 yılları içerisinde, Lefkoşa'da, GKRY'de sakin Sotiris Christodoulou ve Vasiliki Irakleous’a, 1974 yılında terk etmiş oldukları Lapta ve Güzelyurt bölgesinde bulunan ve halen KKTC vatandaşlarının ikamet etmekte olduğu evleri, İsraillilere yüksek fiyattan satacağını Söyleyip, Vasiliki Irakleous'dan, sahtekârlıkla toplam 30 bin Euro para temin ettiği gerekçesiyle tutuklandığını belirtti.

Ergüleç, zanlının, müştekilerden aldığı orijinal koçanların arandığına vurgu yaptı. Olayın çok yönlü soruşturulduğunu söyleyen Ergüleç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının, üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı süreye itiraz etmedi.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 08:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75