Rumlardan ırkçı davranış!.. Özersay: Küçük bir çocuğa yapılan bu ayıbı kınıyorum

banner37

Rumlardan ırkçı davranış!.. Özersay: Küçük bir çocuğa yapılan bu ayıbı kınıyorum
banner90
banner99

IGCSE Türkçe sınavında dünya birincisi olan Bülent Ecevit Anadolu lisesi öğrencisi 15 yaşındaki öğrenci, Kıbrıs'ta düzenlenen ödül törenine Kıbrıs Rum Yönetiminin engeli nedeni ile katılamadı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Dışişleri Bakanı Kudret Özersay "Küçük bir çocuğa yapılan bu ayıbı kınıyorum" dedi.

banner134
Açıklama şöyle:

IGCSE Türkçe sınavında dünya birincisi olan Bülent Ecevit Anadolu lisesi öğrencisi 15 yaşındaki bir çocuğumuz ödülünü almak üzere güney Kıbrıs’ta törene davet ediliyor ama son gün, son dakika Kıbrıs Rum yönetimi çocuğun güneye geçişine kökeni nedeniyle izin vermiyor.

15 gündür BM kanalıyla diyalog halinde girişim yapmamıza ve öğrencimizin geçişi karşılığında bizim de talep edilen bazı konularda kolaylık sağlama yönünde taahhüt vermiş olmamıza rağmen, Rum yönetimi maalesef ödül törenine dakikalar kala çocuğumuzun Metehan’dan geçişine izin vermeyerek yeni bir ayıba daha imza atmıştır.

Bir çocuğun önce umutlandırılıp sonra hevesini kursağında bırakan bu yaklaşım, bu yüzyılda en hafif ifadeyle ayıptır ve insan hakkı ihlalidir, insani olmaktan çok uzaktır. Küçük bir çocuğa yapılan bu ayıbı kınıyorum.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 23:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 10 ay Önce

İşte biz bu zihniyet ile anlaşmaya çalışıyoruz.

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75