banner6

Rus ailenin köpeği kurtarılamadı

banner37

“Köpek düştü dersek gelmezler” diyerek, itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine “kuyuya insan düştü” ihbarı yapılması nedeniyle, olay yerine giden Yenierenköy Sağlık Merkezi’ndeki doktor ve hemşireler,‘sağlık ekiplerine yanlış ihbar yaptığı’ için Maria Chelkina’dan şikayetçi oldu.

Rus ailenin köpeği kurtarılamadı
banner151 banner143

Ayşe BULUT

Karpaz bölgesindeki Gastro Kalesi’ndeki 30 metrelik kuyuya düşen ve itfaiyenin uzun uğraşları sonucu ağır yaralı olarak çıkarılabilen Rus ailenin köpeği kurtarılamadı. Köpeğin, kuyudan çıkarıldıktan sonra veterinere götürülürken yolda öldüğü öğrenildi.

Karaoğlanoğlu’nda yaşayan Rus Maria Chelkina, çocukları Mikail, Olga ve köpeğiyle birlikte önceki gün saat 18.00 sıralarında, Avtepe-Kuruoava arasında bulunan 120 metre yükseklikteki Gastro Mağarası’nı gezmeye gitti. Rus ailenin güzel başlayan gezileri, köpeklerinin içerisinde su bulunmayan 30 metre derinliğindeki kuyuya düşmesiyle maceraya dönüştü.

Aile, “Köpek düştü dersek itfaiye ve ambulans gelmez” düşüncesiyle “kuyuya insan düştü” dedi ve olanlar oldu.

Bunun üzerine itfaiye, polis ve Yenierenköy Sağlık Merkezi’nden bir doktor, iki hemşire ve bir ambulans şoförü seferber oldu.

İtfaiyeciler kuyudan insan çıkarmak için uğraşırken, aslında kuyuya Rus ailenin köpeğinin düştüğünü öğrendi ve 3 saat süren uğraşların sonunda köpeği kuyunun dibinde ağır yaralı olarak bulup çıkardı.

Köpeğin kuyudan çıkarıldıktan yaklaşık bir saat sonra veterinere götürülürken yolda öldüğü öğrenildi.

Öte yandan, Rus ailenin ‘kuyuya insan düştü’ ihbarı nedeniyle oldukça sarp ve engebeli bir bölgede olan Gastro Kalesi’ne giden ve saatlerce bölgede bekleyen Yenierenköy Sağlık Merkezi’ne ait ambulanstaki doktor ve hemşireler, ‘yanlış ihbarda bulunduğu için’ Maria Chelkina’dan şikayetçi oldu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2017, 11:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104