Rusya, güney Kıbrıs'a yardıma hazır

banner37

Rusya’nın Güney Kıbrıs’taki Büyükelçisi Stanislav Osadchiy, BM Güvenlik Konseyi’nde müzakereler konusunda Güney Kıbrıs’a yardım etmeye hazır olduklarını, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in ne istediğini kesin şekilde söylemesinin yeterli olacağını açıkladı.

banner87
Rusya, güney Kıbrıs'a yardıma hazır
banner90
banner99

Fileleftheros ve diğer gazeteler, Rusya’nın Güney Kıbrıs Büyükelçisi Stanislav Osadchiy’nin, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in ne istediğini net bir şekilde söylemesi durumunda Güney Kıbrıs’a yardım etmeye hazır olduklarını söylediğini yazdılar.

Habere göre Osadchiy, Rum Yönetimi Başkanı Anastasiadis’in Rusya Büyükelçiliği tarafından düzenlenen resepsiyonda yaptığı ve Rusya’nın Kıbrıs sorununun çözümünün uluslararası boyutunda daha aktif rol üstlenebileceğini söylediği konuşmasına yanıt verdi.

Osadchiy açıklamasında, “Biz yardım etmeye her zaman hazırız. Ne istediğinizi kesin bir şekilde söylemeniz yeterlidir” şeklinde konuştu.

Osadchiy şunları söyledi: “Biz her zaman yardım etmek için, sizin desteklediğiniz fikirleri ileri götürmek için sizin yanınızdayız. Kıbrıslıların, gelecek kaygısı duymadan barış içerisinde yaşamalarını gerçekten istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108