Sabıkaları cezada etkili oldu

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, 1 gram uyuşturucu tasarrufundan yargıladığı Musa Eryener’i 3 ay 15 gün hapse mahkûm etti

Sabıkaları cezada etkili oldu
banner87

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, benzer suçtan 3 mahkûmiyeti olan Musa Eryener’i 100 TL’ye satın aldığı 1 gram sentetic cannabinoid türü uyuşturucu madde tasarrufundan yargılayarak 3 ay 15 gün hapse mahkum etti.

Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin oy birliğiyle aldığı kararı üye yargıç açıkladı.

Uyuşturucu suçlarının ciddiyetine ve artışına dikkat çeken üye Yargıç Temay Sağer, “Konu suçlar gün geçtikçe artıyor. Yıllık faaliyet raporlarına göre, mahkemelerin gündemini en çok meşgul eden suç, uyuşturucu suçudur. 2017’de görüşülen davaların yüzde 49,34 uyuşturucu madde suçlarıyla ilgilidir” dedi.

Yargıç, uyuşturucu madde tasarrufunun, yasada 18 yıla kadar hapis cezası öngördüğüne vurgu yaptı ve konu suçları işleyenlere hoşgörülü davranmalarının düşünülemez olduğuna dikkat çekerek, bu tür suç işleyenlere ve işleme temayülünde olan kişilere karşı caydırıcı, ıslah ve ibret verici cezalar vermesi gerektiği üzerinde durdu.

Konu suçların toplumda huzuru bozan, kamu sağlığını tehdit eden, yaygın ve vahim bir suç olduğunu tekrarlayan üye yargıç, meseleyle ilgili tüm hususları titizlikle incelediklerini söyledi.

Yargıç, tasarrufunda cüzi bir miktar uyuşturucu madde tasarruf eden ve benzer suçtan 3 mahkumiyeti olan sanığın uslanmadığına dikkat çektikten sonra sanığı 3 ay 15 gün hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

Yargıç, emare olan uyuşturucu maddenin de müsadere edilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER