banner6

Sabır sınayan sıra işkencesi

banner37

Alım gücünün yerlerde süründüğü bu dönemde parasını zar zor denkleştirip iş yerinden izin alarak araç muayene işlemlerini gerçekleştirmek için Araç Kayıt, Muayene ve Ruhsatlandırma Şubesi’ne koşan vatandaşlar sıcağın altında saatlerce sıra bekliyor

Sabır sınayan sıra işkencesi
banner99

Ahmet UÇAR

Araçlarını muayeneden geçirmek isteyen vatandaşın çilesi bitmek bilmiyor. Ülkemizde kronikleşen bir sorun olarak varlığı sürdüren Araç Kayıt, Muayene ve Ruhsatlandırma Şubesi’ndeki yoğunluk, kişileri çileden çıkarıyor.

Polisler, trafik denetimlerinde durdukları araçların muayene kayıtlarını da dikkatle incelerken eksiklik olduğu durumda ceza yazarken, vatandaşların araçlarını muayeneden geçirmeleri için gereken altyapı bulunmuyor.

Hayat pahalılığının arttığı, asgari ücrete zam yapıldığı bir dönemde işlerinden olmamak için elinden gelenin fazlasını yapan, bütçesinden kısarak parasını bin bir zorlukla denkleştiren vatandaşlar iş yerinden zar zor izin alarak Araç Kayıt, Muayene ve Ruhsatlandırma Şubesi’ne başvursa da günün yarısından fazlasını uzun kuyruklarda geçiriyor.

Öte yandan araç muayene ücretleriyle devlet bütçesine katkı sağlanırken, devletin buna yönelik altyapı oluşturmaması bu katkıya da engel oluyor.

Araç Kayıt, Muayene ve Ruhsatlandırma Şubesi’nde dün yine uzun kuyruklar oluştu. İşlerini halletmeye çalışan kişiler saatlerce sıralarının gelmesini beklerken bir yandan sıcakla diğer yandan benzinlerinin biteceği korkusuyla ecel terleri döktü.

KIBRIS’a konuşan vatandaşlar, “Böyle sistem olabilir mi? Hem aracın muayenesi olmadığı için ceza yazıyorlar, gözlerini bile kırpmıyorlar hem de araç muayenesini halledecek bir yapı oluşturmuyorlar. Biz düşman mıyız vatandaş mıyız belli değil. Zaten yol yok yol vergisi veriyoruz. Araçlarımız bozuluyorsa, muayene gerektiriyorsa buna hep bu yollar neden oluyor. Yetkililer ancak vatandaşı avutmayı biliyor. Hangi sorunla mücadele edeceğimizi şaşırdık. İşten zar zor izin aldık saatlerdir bekliyoruz. Birisi bu duruma artık el atsın, yoksa vatandaşın sabır taşı çatlayacak” şeklinde isyan etti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104