Sadece yasaklamakla olmuyor

banner37

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın, 12, 13 ve 14 Temmuz tarihlerinde 12:00-16:00 saatleri arasında dışarıda çalışmayı yasaklamasına Lefkoşa’da bir çok inşaatın uymadığı gözlemleniyor.

Sadece yasaklamakla olmuyor
banner8

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın güneş altında çalışma saatleriyle ilgili dün yaptığı açıklama, Lefkoşa’daki birçok iş alanında uygulanmıyor.

banner134

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu temsilcileri, Lefkoşa bölgesini araçlarıyla gezerek bölge bölge güneş altında çalışan işçileri fotoğrafladı. 12:20 itibariyle Dev-İş’in Sosyal Medya hesaplarından paylaşılan fotoğraflarda, Lefkoşa’nın birçok bölgesinde işçilerin güneş altında çalıştığı tespit edildi.

ALO 102'yi aramaktan çekinmeyin

Dev-İş temsilcileri konuyla ilgili KIBRIS’a yaptığı açıklamada, Lefkoşa bölgesinde dolaşmaya devam ettiklerini ve gördükleri ihlalleri ALO 102’ye bildirdiklerini kaydetti. Dev-İş'e bağlı Emek-İş Genel Sekreteri Hasan Yıkıcı, yaptığı açıklamada, ülke genelindeki tüm vatandaşlara da seslenerek, vatandaşların ihlalleri gördüğü yerde ALO 102’ye ihbarda bulunmaktan çekinmemelerini istedi.

Güneş altında çalışmak yasaklanmıştır

Öte yandan Çalışma Bakanlığı dün yayımladığı bildiride şu ifadelere yer vermişti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Meteoroloji Dairesi’nin yapmış olduğu son meteorolojik değerlendirmeler ve Sağlık Bakanlığı’nın tavsiyesi ışığında; çok sayıda sektör temsilcisi örgütün hassasiyetini de dikkate alarak; ülkemizde hava sıcaklığının 12,13 ve 14 Temmuz tarihleri arasında mevsim normalleri üzerinde seyretmesi beklendiğinden; dışarıda çalışan işçilerin sağlığının korunabilmesi amacıyla, 22/1992 Sayılı İş Yasası’nın 36’ncı Maddesi’nin verdiği yetkiye dayanarak, 12.00-16.00 saatleri arasında dışarıda, açıkta (güneş altında) çalışma yapılmasını yasaklamıştır.

İlgili haber: 

ALO 102’nin mesaisi bitti! Arayanları telesekreter karşılıyor

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2017, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75