Sadıkoğlu, Şehitler Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı

banner37

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, acının izlerini taşıyan 21-25 Aralık tarihinin, yıllar geçse dahi unutulmayacağına dikkat çekti.

Sadıkoğlu, Şehitler Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı
banner90
banner8

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Şehitler Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda, Kıbrıs Türkü’nün varoluş mücadelesinde önemli bir paya sahip olan şehitleri andı.

banner134
İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Unutulamaz çünkü o acılar ilk günkü tazeliğini korumakta. Birçoğumuz yaşamadık belki o anları ama hepimizin ailesinde o savaşın izlerini taşıyan, zorlukları yaşayan,  kötü anıları hafızasından atamayan mutlaka birileri var. Onlar anlattıkça duygulandığımız ve bir daha böyle acıları yaşamak istemediğimiz kötü anılar.  Savaşın, insan yaşamı üzerinde ki tehditleri saymakla bitmez. Tıpkı; insanların yaşama hakkını elinden aldığı, ekonomik düzeyini alt üst ettiği, insanları aç susuz bıraktığı, öldürdüğü, evsiz barksız bıraktığı, göçmen konumuna düşürdüğü gibi. Yıllar önce Kıbrıs’ta yaşanılanlar gibi. 1958’lerden 1974 yılına kadar Kıbrıs’ta yaşayan Türk toplumu Rumlara karşı şanlı ve gururlu bir mücadele vererek var olma mücadelesini kahramanca sürdürdü.   Adanın dört bir yanından bu mücadeleler sırasında canlarını hiçe sayarak mücadele eden insanlarımızdan maalesef bugün birçoğu hayatını kaybederek şehitlik mertebesine yükseldi, birçoğu da gazi oldu.”

“Unutulmamalıdır ki geçmişini bilmeyen toplumlar geleceklerine yön veremezler. Şu anda başımızı yastığa rahat koyabiliyorsak kahraman şehitlerimizin ay yıldızlı bayrağımız için verdiği mücadeleler sayesindedir” diyen Sadıkoğlu, şehitleri rahmet ve minnetle andı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75