banner6

Sağlık Bakanı Altuğra, Güzelyurt Sağlık Merkezi ve Kalkanlı Yaşam Evi’ni ziyaret etti

banner37

Sağlık Bakanı Altuğra, Güzelyurt Sağlık Merkezi ve Kalkanlı Yaşam Evi’ni ziyaret etti
banner151 banner143

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Güzelyurt bölgesinde ziyaretlerde bulundu. Altuğra, ilk olarak Güzelyurt Sağlık Merkezi’ne giderek sorunları dinledi, incelemelerde bulundu.

Bakan Altuğra, Güzelyurt Sağlık Merkezi'nde yoğunluk olması ve doktor eksikliği nedeniyle birtakım sıkıntıların yaşandığını belirtti.

Güzelyurt halkının yarım kalan Güzelyurt Hastanesi inşaatının tamamlanması yönünde talepleri olduğunu dile getiren Altuğra, bölge halkının çok daha verimli bir sağlık hizmeti alması gerektiğini kaydetti.

Ardından Kalkanlı Yaşam Evi’ni ziyaret eden Altuğra, buradaki sıkıntılarla ilgili bilgi alarak, sağlık çalışanları ile görüştü, hastalarla sohbet etti.

Altuğra, ziyareti çerçevesinde sağlık personeli ve hastalarla sohbet etme imkanı bulduğunu, bu doğrultuda Kalkanlı Yaşam Evi’nde ihtiyaçların neler olduğunu, kendisinin bizzat gözlemlemek için bu ziyareti gerçekleştirdiğini söyledi.

Yaşlılarımıza, bakıma muhtaç veya dezavantajlı guruplara sahip çıkmanın aslında kendimize ve geleceğimize sahip çıkılması demek olduğunu belirten Altuğra, Kalkanlı Yaşam Evi’nde eksikliklerin giderilmesi için adım atacaklarını kaydetti.

Sağlıkla ilgili tüm merkezlere önem verdiğine işaret eden Bakan Altuğra, hedefinin halkımızın sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanması olduğunu vurguladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104