banner6

Sağlık Bakanı Altuğra: “Yaralarımızı birlikte saracağız”

banner37

Sağlık Bakanı Altuğra: “Yaralarımızı birlikte saracağız”
banner90
banner99

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Türkiye’de yaşanan depremden dolayı zor bir dönemden geçildiğini, yaraların birlikte sarılacağını söyledi.

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti, faaliyetlerle ilgili doktorlardan bilgi aldı.

Önce, Koroner Yoğun Bakım Servisi’ni ziyaret eden Gürçağ, depremde Adıyaman’da kızı Ecem Yeniçeri ile birlikte hayatını kaybeden hemşire Bedriye Fidan Yeniçeri için servis çalışanlara başsağlığı diledi. 

Sağlık Bakanı Altuğra, Türkiye’de Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremin ardından KKTC’ye gelen ve Gazimağusa Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Servisi’nde tedavi gören depremzede ailelere de geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Sağlık Bakanı Altuğra, “Zor bir dönemden geçiyoruz. Depremin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Aynı acıları yaşıyoruz. Yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.

KKTC’de doğdu

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde önceki gün dünyaya gelen ve “Miraç” adı verilen depremzede ailenin bebeğinin sağlık durumu hakkında bilgi alan Sağlık Bakanı Altuğra, gayetlerinden dolayı hastane personeline teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104