banner6

Sağlık Bakanlığı'na beş kanallı PCR cihazı bağışlandı

banner37

Sağlık Bakanlığı'na beş kanallı PCR cihazı bağışlandı
banner151

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kalkındırma Derneği, Sağlık Bakanlığı'na, QUIAGEN marka beş kanallı PCR cihazı bağışladı...


Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kalkındırma Derneği, Sağlık Bakanlığı'na, PCR sonuçlarını güvenilir şekilde elde edip sonuçları online sistem üzerinden takip edilebilecek özelliğe sahip QUIAGEN marka beş kanallı PCR cihazı bağışladı.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NA ÖNEMLİ BAĞIŞ

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kalkındırma Derneği, Sağlık Bakanlığı'na, PCR sonuçlarını güvenilir şekilde elde edip sonuçları online sistem üzerinden takip edilebilecek özelliğe sahip QUIAGEN marka beş kanallı PCR cihazı bağışladı. Pilli kabulde yaptığı konuşmada, “Tek hedef halka hizmet başka hedef yok. Hep birlikte hareket ve mücadele etmeye devam edeceğiz” diyerek "Koronavirüs pandemisine karşı elde edilen başarı hepimizin başarısıdır” şeklinde konuştu.

“Koronavirüs salgını sürecinde ihtiyacımız olan bir aletin bağışlanması çok anlamlı, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kalkındırma Derneği olarak hep yanımızda oldunuz” diyen Bakan Pilli, Dizdarlı’ya teşekkür etti. Covid-19 başarısının devam etmesi için tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğine dikkat çeken Bakan Pilli, “Kış aylarının bizi perişan etmemesi için önlemlerimizi alıyoruz. Güney’de ve Türkiye’de zor günler yaşanıyor. Eğer gerçekten Güney Kıbrıs gibi olursak ekonomimiz de mahvolur. Yeni yıl için kararlar alırken, ekonomiyi de düşünüyoruz” dedi.

DİZDARLI: SAĞLIK BAKANI VE EKİBİNİN YAPTIĞI ÇALIŞMALARI TAKDİRLE KARŞILIYORUZ

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Emekli Başhekim Dr. Bülent Dizdarlı, piyango satışından elde edilen gelirle, 190 bin TL’ye Koronavirüs salgını sürecinde ihtiyaç duyulan PCR cihazını satın aldıklarını ve yarından itibaren cihazın devrede olacağını söyledi.

Dizdarlı, “Sağlık Bakanı ve ekibinin yaptığı çalışmaları takdirle karşılıyoruz” dedi. Dizdarlı, dernek olarak, toplamda 291 bin 200 TL tutarında bir harcama ile hastaneye yaptıkları katkıları şu şekilde sıraladı;

“Yönlendirme tabelaları, hasta bilekliklileri, poliklinik odalarının boya ve tadilatı, jeneratör odasına perde duvar yapımı, çöp konteynerleri için beton yol yapımı, su kanalları üzerine demir köprü yapımı, atmış tonluk su deposunun izolasyon ve tamiri, morg girişi ziyaretçi bekleme bölümü çatı ve bank yapımı, poliklinik çatı izolasyonu, poliklinik girişi bank yapımı, personel park yeri yapımı ve tadilatı, Kalp ve Damar Cerrahisi Servisi doktor odası, hemşire odası ve mutfak yapımı, 3 adet ateş ölçer ve stant alımı ve PCR test cihazı alımı.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110