banner6

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi olarak sivrisinek mücadelemiz ediyor

banner37

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi olarak  sivrisinek mücadelemiz ediyor
banner90
banner99

Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi olarak sivrisineklerle bulaşan hastalıklarla ilgili önlem almak için  sivrisinek kontrol programımız çerçevesinde Girne bölgesinden başlayan tuzak kurma çalışmaları Yenikent,  Hamitköy,  Karaoğlanoğlu ve Alsancak'ta tamamlanmasının ardından bu hafta da Dikmen de devam etti.

Dikmen bölgesindeki çalışmalarda ekiplerimiz ve uzmanlarla birlikte bölgesel riskleri belirlemek ve mücadeleyi geliştirmek için saha gözlem ve 
tespit çalışmalarını gerçekleştirmeye devam etmektedir. Devam etmekte 
olan tüm bu çalışmalardan elde edilen bulguların sonuçlarını halkımızla paylaşmıştık. Tuzak kurma çalışmaları tamamlanan bölgelerin incelenmesinde risk oluşturabilecek bir sonuç olmamıştır.Dikmen bölgesinde yapılan çalışmaların da sonuçlarına ulaşınca yine paylaşmaya devam edeceğiz. Ülkemizde bazı bölgelerde yoğun yağmurların ardından tuzak  kurma çalışmaları yanında dairemiz personeli tarafından Dikmen bölgesinde de kapı kapı dolaşarak halkımıza bilgilendirme broşürü dağıtılarak evlerin kapısında olan birikmiş suların boşaltılması sağlandı ve halkımıza konu ile ilgili dikkat etmeleri gereken konularda bilgilendirilmiştir.
Hastalık taşıyan sivrisineklerin 
uçmadan üreme kaynağında önlenebilmesi amacıyla evlerimizin çevresinde kaplarda üreyen sivrisineklerine üreme olanağı tanımamak, oluşan larvaları yok etmek, sivrisineklerin verdiği rahatsızlığın ortadan kaldırılmasını  halkımız ile birlikte başarabiliriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104