Sağlık durumu uygun bulunmadı

banner37

Gazimağusa’da, hemşire olan eski sevgilisi Halime Çetin’i av tüfeğiyle üç el ateş ederek öldürdükten sonra intihara teşebbüs eden Hayrettin Özcömert, tansiyonu çıktığı gerekçesiyle mahkemeye çıkarılamadı.

Sağlık durumu uygun bulunmadı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, hemşire olan eski sevgilisi 45 yaşındaki Halime Çetin’i, yeni aldığı av tüfeğiyle üç el ateş edip vahşice öldürdükten sonra, intihara teşebbüs eden Hayrettin Özcömert, dün, tansiyonu çıktığı gerekçesiyle mahkemeye çıkarılamadı.

Cinayet suçundan mahkemeye çıkarılıp yüz nakli için Türkiye’ye gönderilmesi beklenen Hayrettin Özcömert’in, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne getirilmesi son anda ertelendi.

Cinayet zanlısının, Lefkoşa’dan Gazimağusa’ya ambulansla getirilip, mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları’nın huzuruna, sedyeyle çıkarılması bekleniyordu.

Bu bekleyiş için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde görevli çok sayıda polis ekibi, dün sabah mahkeme binasında toplandı.

Doktorların, “Tansiyonu yükseldi, mahkemeye götürülmesi sakıncalı” bilgisi üzerine, güvenlik için bekleyen polisler dağıldı.

banner134
Özcömert, sağlık durumu müsait olunca mahkemeye çıkarılacak.

 

Olay nasıl olmuştu?

Gazimağusa’da, 5 Ekim 2017 tarihinde, Maraş Bölgesi’ndeki Beşevler Mahallesi’nde, saat 21.30’da, 43 yaşındaki Hayrettin Özcömert, eski sevgilisi 45 yaşındaki Halime Çetin’e yeni aldığı av tüfeğiyle üç el ateş edip öldürdükten sonra, iki el de kendine ateş ederek intihara teşebbüs etmişti.

Çevresi tarafından sevilen ve Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Diş Polikliniği’nde hemşire olarak görev yapan Halime Çetin’e ait evin yatak odasında meydana gelen korkunç olay sonrası, Hayrettin Özcömert de evin kapı önüne çıkarak intihara teşebbüs etmişti.

Özcömert, çenesine dayadığı tüfeği iki kez ateşleyerek ağır yaralanmış ve Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk tedavisinin ardından ambulans ile Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edilmişti.

Ameliyat sonrası, hastanede uzun süre şuuru kapalı vaziyette yoğun bakım ünitesinde tedavi edilen Özcömert’in tedavisi, kısa bir süredir serviste devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75