Sağlık sorunları nedeniyle serbest kaldı

banner37

Alsancak’ta K. D.’ye ait inşaat içerisinden 2.5 ton inşaat demirini çaldığı suçlamasıyla tutuklanan Mehmet Beşok, ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

banner87
Sağlık sorunları nedeniyle serbest kaldı
banner90
banner99

Ahmet VAMIK


Alsancak’ta K. D.’ye ait inşaat içerisinden 28 Haziran’da 2.5 ton inşaat demirini çaldığı suçlamasıyla tutuklanan Mehmet Beşok, ileride yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

Aracında yapılan aramada K. D.’nin inşaatından çalındığına inanılan demirlerin bir kısmının bulunması üzerine tutuklanan Mehmet Beşok, dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada, Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Yağız Kol’u tanık olarak dinletti.

Zanlı Mehmet Beşok’un 28 Haziran 2018 tarihinde Alsancak’ta K. D.’ye ait yarım inşaattan, inşaat demirlerinin çalınması meselesiyle ilgili olarak tutuklandığını belirtti. Kol, demirlerin bir kısmının zanlının aracında bulunduğunu ifade ederek, zanlının bölgedeki görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda tutuklandığını kaydetti.

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın zanlının etki edebileceği kısmının tamamlandığını kaydeden Kol, soruşturmaya etki etme olasılığı olmayan ve ciddi sağlık sorunları da bulunan zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 1 kez ispat-ı vücut yapması ve 30 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75