"Sağlık ve ekonomide bir planlama gerekiyor"

banner37

"Sağlık ve ekonomide bir planlama gerekiyor"
banner90
banner99

CTP Milletvekili Asım Akansoy, olağanüstü süreçten geçildiğini belirterek hükümetten yarın yeni bir sayfa açmasını talep ettiklerini söyledi.

Dertlerinin memleketi şu anda kimin yönettiği olmadığını kaydeden Akansoy, bu zorlu süreçte hükümete yardımcı olmak istediklerini söyledi.

Tüm bakanların önerileri dikkate almasını isteyen Asım Akansoy, ortak aklı ve ortak duyarlılığı yaratmak gerektiğini vurguladı.

banner134
Akansoy, eksikliklerin farkında olduklarını belirterek, “Yapılabilecek işler var, bir de kurumsal yapıdan dolayı zorlandığınız işler var. Merkezileştirilmiş bir yönetim anlayışıyla hareket etmeniz lazım” dedi.

Koronavirüsle ilgili verilerin açıklanması sürecini eleştiren Asım Akansoy, daha kurumsal hareket edilmesini istedi. Karar aşamasında ülkenin siyasi partilerinin dikkate alınması gerektiğini belirten Akansoy, doğru, katılımcı, şeffaf bir anlayışla hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Sağlık ve ekonomide bir planlama gerektiğine işaret eden CTP Milletvekili Asım Akansoy, 5 Mart’ta açıklanan hastane projesiyle ilgili sorular yöneltti. Ülkede 10 bin mikro ve küçük işletme bulunduğu verisine işaret eden Akansoy, bunun 160 bin çalışan anlamına geldiğini, bu işletmelerin 13 Mart’tan beri kapalı olduğunu kaydederek bundan sonraki planlamada 1500 TL’lik maaş desteğinin değerlendirilmesi gerektiğini çünkü bu rakamın sürdürülebilir olmadığını anlattı.

Akansoy, Karpaz bölgesindeki şirketlerin çok büyük sorunları olduğunu belirterek bunlara ilgi gösterilmesini istedi.

Yaşanan süreçte, güçlü bir kamu sağlık sistemine ihtiyacın görüldüğünü, süratle mesleki eğitim planlaması yapılması gerektiğini, tarımın da çok büyük önem taşıdığını kaydeden Asım Akansoy, hükümetin bundan sonraki süreci daha koordineli ve katılımcı anlayışla ülke sorunlarına çare üretmesini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75