Sağlıkçılara çirkin saldırı!

banner37

112 Acil Sağlık ekibi, önceki akşam Balıkesir köyü bölgesinde yardımına gittiği kişilerin saldırısına uğrayarak darp edildi

Sağlıkçılara çirkin saldırı!
banner90
banner99

Ambulans şoförü ve hemşireye yumruklu saldırı… Balıkesir köyü bölgesinde önceki akşam H.C. isimli şahıs, karısının bayılması üzerine 112 Acil Sağlığı arayarak yardım istedi. Sağlık görevlileri ile anlaştıkları bir kavşakta buluşan H.C., arabada baygın olan eşini önce kontrol etmek isteyen sağlık görevlilerinin hemen hastayı ambulansa almasını isteyerek, önce erkek hemşireye ardından ambulans şoförüne saldırıp, darp etti.

Doğan SAMER

   Ülkemizde yedi gün, yirmi dört saat görev başında olup hayat kurtaran 112 Acil Sağlık ekibine önceki akşam çirkin bir saldırıda bulunuldu.

   Hayat kurtarmak için her türlü ihbarı değerlendirip, olay yerine en hızlı şekilde varmak için uğraşan sağlık görevlileri, önceki akşam Balıkesir köyü bölgesinden arayarak yardım isteyen kişinin saldırısına uğradı, darp edildi.

   Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, olay saat 23.00’te meydana geldi.

   46 yaşındaki H.C. isimli şahıs, karısının bayılması üzerine 112’yi arayarak yardım istedi. Bölgeye hızlı bir şekilde intikal eden ambulansın şoförüne ve ambulans içerisinde bulunan erkek hemşireye saldırarak darp etti.

banner134
   H.C., yardıma giden sağlıkçıların önce hastayı kontrol etmesine izin vermezken, karısının hemen ambulans ile hastaneye kaldırılmasını istedi, şahısı uyaran sağlıkçılar ilk önce bayılan kadının bilincini kontrol edip acil müdahale gerektiren bir durumun olup olmadığını kontrol etmeleri gerektiğini izah etse de, H.C. isimli şahıs sağlıkçılara sorumsuz davrandıklarını söyleyerek ilk önce hemşireye sağ eliyle bir kez yumruk atıp ardından kargaşayı ayırmaya çalışan ambulans şoförünün ensesinin sol kısmına yumruk atmak suretiyle sağlıkçıları darp etti.

“Babam keşke sana

daha fazla vursaydı”

   Can kurtarmak için hızlı bir şekilde görevini icra etmeye çalışan sağlıkçıların darp edilme olayı, hastane önünde de devam etti. Bir anda hastanenin önüne toplanan kalabalık, hastane polisi ve gelen takviye ekiplerce dağıtıldı.

   Öte yandan H.C.’nin üvey kızı, yumruk yiyerek darp edilen hemşireye “Keşke babam sana daha fazla vursaydı” demesi sinirleri gerdi. Soğukkanlılığını koruyan her iki sağlıkçı profesyonelce davranarak olayı polise taşıyıp H.C.’den şikâyetçi oldu.

   Baygınlık geçiren kadın ise tedavi edilmek istemediğini söyleyerek hastaneden ayrıldı.

   Aynı zamanda iki sağlıkçıyı darp eden H.C.’ye soruşturma açılarak dava okundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75