banner6

Sağlıksız koşullarda saklanan 4 tona yakın et ele geçirildi

banner37

Gazimağusa’da Cürümleri Önleme Şubesi ekibi, Kali Land Bölgesi’ndeki bir apartmanın soğuk hava deposuna baskın yaptı; 2 kişiyi tutukladı

Sağlıksız koşullarda saklanan 4 tona yakın et ele geçirildi
banner8

Sedef BOŞNAK
Gazimağusa’da Cürümleri Önleme Şubesi ekibi, dün akşam üzeri aldığı bir ihbarı değerlendirdi ve Kali Land Bölgesi’ndeki bir apartmanın soğuk hava deposuna baskın yaptı.
Bahse konu 10 tonluk depoda, 4 tona yakın olduğu tahmin edilen, sağlıksız koşullarda tutulan kıyma, parça et, hayvan yağı ele geçirildi.
Etlerin menşeini araştıran polis, meseleyle bağı olduğuna inandığı depo sahibi A.B. ile B.S.’yi tespit edip, tutukladı.
Her iki zanlı dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıç huzuruna çıkartıldı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.
Mahkemede, zanlıların gönüllü ifade verip, ifadelerinde birbirlerini suçladığı belirtildi.

Zanlılar birbirini suçladı

banner134

Yargıç Tutku Candaş’ın huzurunda gerçekleştirilen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Löğmen Yücetürk’ü yeminli şahadete çağırdı.
Tanık polis Löğmen Yücetürk, 10 Eylül’de saat 18.00’de, ihbar üzerine bir polis ekibi tarafından, Kali Land Bölgesi’ndeki bir apartmanın, A.B.’ye ait soğuk hava deposunda kontrol yapıldığını söyledi.
Yücetürk, yapılan kontrolde, depo içerisinde, sağlıksız koşullarda, sarılmış paketler içerisinde miktarı henüz tespit edilemeyen kıyma, hayvan yağı ve 25’er kiloluk 8 kasa içerisinde parça et tespit edilerek emare zapt edildiğini anlattı.
Yücetürk, gümrüksüz mal tasarrufu suçuyla ilgili depo sahibini Gazimağusa’da tespit edip, derdest emri gereği tutuklandığını ve sorgusunda, konu etleri aracını kullanarak B.S.’nin emaneten deposuna bıraktığını ileri sürdüğünü belirtti.
Tanık polis, şahadetinin devamında, B.S.’nin müdürlüğe gelmesini sağladığını ve B.S.’den temin ettiği ifadesinde, B.S.’nin zaman zaman para karşılığında A.B.’nin yanında çalıştığını ve önceki gün A.B.’nin isteği üzerine saat 17.00’de Güvercinlik’e gidip 8 poşet kıyma alıp depoya götürdüğünü ve o esnada depoda 25’er kiloluk kasadaki etleri gördüğünü beyan ettiğini kaydetti.
Zanlıların ifadelerinin henüz teyit ve tekzibini tamamlanmadığını tanık polis, ayni zamanda kamera kayıtları ve telefon dökümlerini inceleyeceğini kaydetti.
Tanık polis, mahkemeden henüz yeni başlattığı soruşturmasını tamamlayabilmek için süre istedi.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç , talebi uygun buldu ve zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir okuyucu
Bir okuyucu - 2 hafta Önce

Bu kişileri açık isimleri ile yazınız!

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88