Şahali: Ben kimseye yalancı deme niyetinde değilim

banner37

CTP milletvekili Erkut Şahali, “Geçici Memurlar Hakkında Devam Eden Yasa Çalışmaları” hakkında konuştu.

banner87
Şahali: Ben kimseye yalancı deme niyetinde değilim
banner90
banner99

Şahali, şu an komitede bulunan ve geçici memurlarla ilgili olan yasanın “sakat bir yasa” olduğunu savunarak, söz konusu yasanın Meclis’ten geçse bile Anayasa mahkemesinden geri döneceğini söyledi.

Erkut Şahali, “Siyasetin kamuda çalışan geçici memurlara özür borcu vardır.  Bu kabahatin ortadan kaldırılması yeni bir yasa dışılıkla sağlanamaz. Geçici mutluluk için hukuktan, doğruluktan taviz verilmemeli” dedi.

Erkut Şahali, ilgili yasanın komite çalışmalarına Başsavcılık, Personel Dairesi gibi kurumların katılmadığını söyledi.

Şahali “Bu ülkede her bir insanın Anayasanın selametine gözü gibi bakması lazım. Ben kimseye yalancı deme niyetinde değilim. Yapılan çalışmanın kalıcı sonuçlar doğurmayacağı ortada. Bu noktada gerçekçi olunmalı” şeklinde konuştu.

Oğuz: Biz bin 16 kişiyi kandırıyor muyuz?

UBP milletvekili Dursun Oğuz, Şahali’nin konuşmasına cevap verdi.

Oğuz, “Biz kimseye yalan söylemiyoruz. Umut pompalamıyoruz” dedi.

“Biz bin 16 kişiyi kandırıyor muyuz?” diye soran Oğuz, “Parti fark etmeksizin herkes bu sorunu çözmek için adım atmalı. Bu hepimizin sorunu” ifadesine yer verdi.

Oğuz, Kamu Hizmeti Komisyonu ile Başsavcılığın yasa konusundaki görüşlerinin komite tutanaklarda olduğunu da belirterek, “Biz yasa Anayasaya uygundur demiyoruz. Başsavcılığın söylemini umut olarak aldık, ilerliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75