banner6

Şahali: Huzursuz dönemlerden geçiyoruz

banner37

Şahali: Huzursuz dönemlerden geçiyoruz
banner90
banner99

KIBRIS GAZETESİ MECLİS ÖZEL

CTP Milletvekili Erkut Şahali, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7,7 ve 7,4 şiddetinde depremler sonucunda oluşturulan AD-HOC komite ve önerilerin samimiyetsiz olduğunu savunarak, “Anayasa mahkemesinden ısrarla geri dönen konu bu sefer yine yasa önerisinin içerisindedir. Tüm toplum kesimleri be hükümet arasındaki derin çelişki yine ileri çıkmıştır” ifadelerine yer verdi.

“HUZURSUZ DÖNEMLERDEN GEÇİYORUZ”

Yaşanan depremler sonucunda toplumun tüm kesimlerinde huzursuzluk olduğunu belirten Şahali,

“Muhtemel doğal afetlere karşı hazırlıklı olma kaygısıyla huzursuz dönemlerden geçiyoruz. Toplumsal seferberliğe ihtiyaç olduğu aşikardır”

şeklinde konuştu.

“SON DERECE ACEMİCE”

Gelecekte ülkemizde yaşanabilecek bir felaket durumunda bir fona ihtiyaç olduğunu vurgulayan Şahali, “Bu ülkede gelecekte yaşanacak doğal afetlere karşın ihtiyaç duyulan kaynağın oluşturulmasında katılımcılıktan ödün verilmemelidir. Gönüllülükten asla ödün verilmemelidir. Son derece acemice sürdürülen sürecin hükümete duyulan güven endeksini çok daha aşağılara çekmiştir. Tüm bu kaygıları ortadan kaldıracak bir karışık ve gönüllüle yada çalışmasının yapılması gerekirdi” şeklinde konuştu. 

Komite görüşmelerinde tasarruf odaklı hareket ettiklerini aktaran Şahali şunları kaydetti: 

“Gerek katılımcıların, gerek bizlerin ortaya koyduğu hiçbir tasarruf kalemi dikkate alınmamıştır”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104