Sahildeki ‘kaçak inşaata’ 2. mühür

banner37

Lapta Belediyesi’nin daha önce mühürlediği kaçak inşaatta çalışmaların devam etmesi üzerine, inşaat tekrardan mühürlendi

banner87
Sahildeki ‘kaçak inşaata’ 2. mühür
banner90
banner99

“ÇEVREYE VERİLEN ZARAR ARTIK YETER”… Lapta Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Gökçe, Lapta bölgesinde bir restoranın plajını büyütmek amacıyla, denizin içine dolgu eklediğini ve dolgunun üzerine kaçak inşaat kurduğunu, halkın bundan şikâyetçi olduğunu belirtti. Gökçe, “Çevreye verilen zarar artık yeter” dedi. Konuyla ilgili KIBRIS’a açıklama yapan Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ ise inşaatın ikinci kez mühürlendiğini kaydetti.

Serap ŞAHİN

Lapta bölgesinde bir restoran plajını büyütmek istediği gerekçesiyle, denizin içine dolgu ekleyerek üzerine kaçak inşaat kurdu. İnşaat, daha önceki dönemde Lapta Belediyesi tarafından mühürlenmesine rağmen, mühür kaldırılarak hafta sonları söz konusu inşaatta çalışma yapılmaya devam edildi.


Bunun üzerine Girne Kaymakamlığı söz konusu inşaatı ikinci kez mühürledi.


KIBRIS Gazetesi’ne bilgi veren Lapta Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Gökçe, Lapta bölgesinde bir restoranın plajını büyütmek amacıyla, denizin içine dolgu eklediğini ve dolgunun üzerine kaçak inşaat kurduğunu ve halkın bundan şikâyetçi olduğunu belirtti.


Konuyla ilgili KIBRIS’a açıklama yapan Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, inşaatın ikinci kez mühürlendiğini kaydetti.

“Çevreye verilen zarar artık yeter”


KIBRIS Gazetesi’ne bilgi veren Lapta Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Gökçe, Lapta bölgesinde bir restoranın plajını büyütmek amacıyla, denizin içine dolgu eklediğini ve dolgunun üzerine kaçak inşaat kurduğunu belirterek, halkın bundan şikâyetçi olduğunu kaydetti.


Söz konusu restoranın kaçak inşaattaki mührü kaldırarak, çalışmalara devam ettiğini belirten Gökçe, “Halk şikâyetçi. Denizin içine dolgu yaptılar. O binalar da doldurulan yerin üstüne yapıldı. Kaymakamlığın kaçak inşaatı tekrar mühürlediği bilgisini aldık. Çevreye verilen zarar artık yeter” ifadelerini kullandı.

“İnşaat mühürlendi”


Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ da, söz konusu inşaatın ikinci kez mühürlendiğini doğrulayarak, inşaata geçmiş dönemde müdahale yaptıklarını, mühürlediklerini belirterek, geçtiğimiz cuma günü mührün kaldırıldığını ve hafta sonu kaçak inşaatta çalışma yapıldığı bilgisini aldıklarını kaydetti.


Kaymakamlığa kaçak inşaata çalışma yapıldığını bildirdiklerini belirten Aktuğ, söz konusu inşaatın tekrardan mühürlendiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75