Şahinler Göleti kuruyor

banner37

Tarımsal sulama amaçlı kaçak ve gelişigüzel su çekimleri nedeniyle içerisinde kuşların uçuştuğu Şahinler Göleti’ndeki su seviyesi oldukça düştü

Şahinler Göleti kuruyor
banner90
banner8

ORAKÇIOĞLU: SADECE 1 KİŞİYE İZİN VERİLDİ… Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakçıoğlu, 1 kişiye börülce tarlasını sulaması için 1 ay izin verdiklerini, bunun dışında göletten su çeken olursa olayı polise havale edeceklerini ve tesisatları dahil her şeyine el konulacağını vurguladı.

KIBRIS MUHABİRİ “SUÇÜSTÜ” GÖRÜNTÜLEDİ… KIBRIS muhabiri olayı görüntülemek için bölgeye gittiğinde 2 traktörün ve motorların gölet içerinden su çekmeye hazır halde olduklarını tespit etti.
 

Güren TİLKİ

   Güzelyurt ilçesine bağlı Şahinler köyündeki gölette su seviyesi, tarımsal sulama amaçlı kaçak ve gelişigüzel çekimler nedeniyle oldukça düştü.

banner134
   İçerisinde kuşların uçuştuğu Şahinler Göleti’ndeki su seviyesinin düşmesi, bölgedeki hayvanların susuz kalma tehlikesini gündeme getirdi.

   Konuyla ilgili KIBRIS gazetesine açıklama yapan Şahinler’in 21 yıllık muhtarı Kadir Özbir, göletteki su seviyesinin düşmesinden endişe duyduklarını ve konuyu ilgili mercilere aktardıklarını söyledi.

   Özbir, kaymakamlığa bağlı müfettişlerin gelerek bölgede gerekli incelemeleri yaptığını, gölet içerisinden gerek motorla, gerekse de traktörlerle bahçelere su çekildiğinin tespit edildiğini kaydetti.

   Bu çekimler nedeniyle göletteki su seviyesinin düştüğünü belirten Özbir, göledin kuruması halinde canlılar için büyük sorun olacağını anlattı.

   Doğayı kimsenin katletmeye hakkı olmadığına işaret eden Kadir Özbir, yetkilileri göreve davet etti.
   Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakçıoğlu ise yaptığı açıklamada, geçtiğimiz aylarda su seviyesinin oldukça yüksek olmasından dolayı gölet içerisinden tarımsal araçlar ve motorlar ile su çekimine izin verdiklerini anımsattı.

   Orakçıoğlu, fakat şu anda göletten su çekimi konusunda sadece 1 kişinin izinli olduğunu, bunun dışında izinli birinin olmadığının altını çizdi.

   1 kişiye börülce tarlasını sulaması için 1 ay izin verdiklerini anlatan kaymakam, bunun dışında göletten su çeken olursa olayı polise havale edeceklerini ve tesisatları dahil her şeyine el konulacağını vurguladı.
   Öte yandan KIBRIS muhabiri olayı görüntülemek için bölgeye gittiğinde 2 traktörün ve motorların gölet içerinden su çekmeye hazır halde olduklarını tespit etti.

  

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75