Şahinler, sorunlarının çözülmesini bekliyor

banner37

Dağıtılan kırsal kesim arsaları sayesinde nüfusu giderek artan Şahinler köyünün en önemli sıkıntısı, sık sık yaşanan elektrik kesintileri

Şahinler, sorunlarının çözülmesini bekliyor
banner90
banner8

“ELEKTRİK KESİNTİLERİ BÜYÜK SORUN”… Şahinler köyü Muhtarı Halil Yangın, hemen her köyde yaşanan belli başlı sorunların kendilerinde de olduğunu ancak en büyük sıkıntılarının, Yılmazköy’ü besleyen trafoda meydana gelen arıza nedeniyle sık sık elektrik kesintileri olduğunu söyledi. Yangın, kesintilerin özellikle öğrencilerin online eğitimlerini etkilediğini vurguladı.

Güren TİLKİ

Şahinler, Güzelyurt’a bağlı 250 nüfuslu küçük bir köy ancak, son yıllarda dağıtılan kırsal kesim arsaları sayesinde nüfusu yavaş yavaş artıyor.


Köy Muhtarı Halil Yangın, köy gençliğinin yanı sıra civar köylerden de gençlerin kırsal kesim arsalarına ev yaparak yerleştiğini, bununla birlikte nüfusun da arttığını belirtti.


Şahinler köyü Muhtarı Halil Yangın, hemen her köyde yaşanan belli başlı sorunların kendi köylerinde de olduğunu ancak en büyük sıkıntılarının, Yılmazköy’ü besleyen trafoda meydana gelen arızalar nedeniyle elektriklerin sık sık kesilmesi olduğunu söyledi.


Yangın, kesintilerin en çok köydeki öğrencileri etkilediğinin altını çizerek, pandemi nedeniyle online eğitime geçildiğini ancak elektrik kesintilerinin çocukların bu eğitimi almasını engellediğini vurguladı.

Köyde başka sorunlar da yok değil


Nüfusu giderek artan ancak işsiz oranı az olan Şahinler köyünün de diğer köylerde olduğu gibi birçok sorunu olduğunu dile getiren Muhtar Halil Yangın, kırsal kesim arazilerinde altyapı eksikliğinin yanı sıra bu arsaların dağıtımında önceliğin civar köylerdekilere verilmesinin köylüyü üzdüğünü söyledi.


Yangın, ayrıca, köyün futbol sahasının olduğu yerin kırsal kesim arsası olarak verildiğini de belirterek, bu nedenle köyde spor yapacak alanın olmadığını dile getirdi.


banner134
Köyde çocuk parkı olduğunu fakat yeterli olmadığını ifade eden Yangın, spor çalışma aletleriyle çocuk parkının iç içe olduğunu, bunun da doğru olmadığını kaydetti.


Köyün hemen girişinde bulunan kilisenin ileriki günlerde AB tarafından tadilatının yapılacağını söyleyen Yangın, köyde atıl durumda bulunan kooperatif binasının tadil edilerek köye kazandırılmasının şart olduğunu, ancak bu konuda yetkililere yaptıkları müracaatların da sonuçsuz kaldığının altını çizdi.


Yangın, köyde avcılık atıcılık kulübü, kadınlara yönelik haftada bir gün kadın kursları olduğunu ancak market olmadığını vurguladı.


Şahinler köyü Muhtarı Halil Yangın, 2 yıl önce kendilerine tahsis edilen muhtarlık binasının da tadilat beklediğini söyledi.


Şahinler ile Serhatköy arasındaki anayolun aydınlatmasının bir an önce yapılması gerektiğinin altını çizen Yangın, bu yolda ciddi kazalar meydana geldiğini belirtti.


Yangın son olarak, köylerinin Güzelyurt Belediyesi’ne bağlı olduğunu ve belediyenin her zaman köye katkı sağladığını söyleyerek, bunun için teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75