banner6

Sahte belgeyle iki kardeşi üniversiteye kaydettiler

banner37

Kuveyt’ten arayan bir babanın çocuklarının kaydolduğu üniversiteyle ilgili bilgi almak istemesi, bir dolandırıcılık olayını ortaya çıkardı

Sahte belgeyle iki kardeşi üniversiteye kaydettiler
banner8

ALDIKLARI PARANIN MİKTARI HENÜZ BELİRLENEMEDİ… A.E., S.A., Y.A.Z. ve A.A. isimli dört zanlıyı dün mahkemeye çıkaran polis, zanlıların Kuveyt’te ikamet eden iki kardeş için sahte belge düzenleyerek Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’ne kayıtlarını yapmış gibi göstererek, kardeşlerden henüz tespit edilemeyen miktarda para aldıklarını, olayınsa, kardeşlerin babalarının üniversiteyi arayarak bilgi almak istemesi üzerine ortaya çıktığını belirtti.

Güren TİLKİ

Güzelyurt’ta 4 kişinin bir üniversiteye para karşılığında sahte belgeyle kayıt işlemi yaptırdığı tespit edildi.


Polis, söz konusu kişilerin üniversitenin direktörünün şikayeti üzerine tutuklandıklarını belirterek, zanlıların

Kuveyt’teki iki kardeşe kayıt işlemlerinin yapıldığına dair evrak göndererek karşılığında okul harcı olan, ancak henüz tespit edilemeyen miktarda para aldıklarının belirlendiğini kaydetti.

banner134


“Sahte belge düzenlemek”, “Sahte belgeyi tedavüle sürmek” ve “Sahtekarlıkla para temini” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar A.E., S.A., Y.A.Z. ve A.A., dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.  


Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, Güzelyurt Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ali Karanfiloğlu olayla ilgili olguları aktardı.


Mahkemede yeminli şahadet veren Karanfiloğlu, Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Direktörü Serdal Gündüz’e 4 Ekim 2021 tarihinde Kuveyt’ten ulaşan M.H.M. isimli kişinin, çocukları A.M. ile A.M.’nin okula kayıt yaptırdığını, okula ulaşımın nasıl olacağı ve eğitime ne zaman başlayacakları konusunda bilgi almak istediğini söylediğini belirtti.


Serdal Gündüz’ün bunun üzerine okul kayıtlarından adı edilen öğrencilerin kayıtlarının olmadığını tespit ettiğini kaydeden Karanfiloğlu, M.H.M.’nin kendisine WhatsApp üzerinden bir takım evraklar gönderdiğini söylediğini ifade etti.


Karanfiloğlu, Gündüz’ün eline geçen söz konusu evraklar ile yazışmalarda kayıt işlemlerini zanlılar A.E., S.A. ve Y.A.Z.’nin yaptığının görüldüğünü söyledi.


Ayrıca zanlıların kayıt işlemlerinin yapıldığına dair evrak göndererek karşılığında okul harcı olan, ancak henüz tespit edilemeyen miktarda para aldıklarını bildiren Gündüz’ün şikayetçi olduğunu belirten Karanfiloğlu, aynı gün zanlı A.E.’nin ikametgahında arama gerçekleştirdiklerini ifade etti.


Yapılan aramada 1 adet laptop ile iki adet cep telefonunun emare olarak alındığını kaydeden Karanfiloğlu, zanlının aynı gün tutuklanarak mahkemeye çıkarıldığını belirtti.


Karanfiloğlu, 7 Ekim 2021 tarihinde yapılan soruşturmada ise zanlılar A.A, S.A. ve Y.A.Z.’nin olayla ilgili bağlantılarının tespit edildiğini ifade etti.


Zanlıların ayrı ayrı ikametgahlarında yapılan aramada çeşitli marka laptop ve cep telefonlarının incelenmek için emare zapt edildiğini kaydeden Karanfiloğlu, zanlılar S.A. ile Y.A.Z.’nin gönüllü ifade verdiklerini söyledi.


Meseleyle ilgili tahkikatın henüz yeni başladığını, incelenmesi gereken belge ve banka kayıtlarının olduğunu belirten Karanfiloğlu, zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.


Yargıç Şevket Gazi ise zanlıların 3 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104