"Sahte bilet skandalının görevden alınan müdürle bağlantısı yok"

banner37

"Sahte bilet skandalının görevden alınan müdürle bağlantısı yok"
banner90
banner99

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi müdürünün görevden alınması ile sahte bilet yoluyla kurumu zarara uğrattığı iddiasıyla bir çalışanın polis tarafından gözaltına alınması arasında kendileri açısından bir bağlantı bulunmadığını bildirdi.

banner134
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Özersay, şöyle dedi:

“Geçtiğimiz gün kamuoyu ile paylaştığımız sahte bilet hadisesi ile ilgili olarak yasal süreç devam ediyor. Bu yanlışın ortaya çıkarılmasında ve yasal sürecin başlatılmasında Eski Eserler ve Müzeler Dairesi Güzelyurt Şubesinde görevli olan arkadaşlarımızın önemli bir katkısı olmuştur. Kendilerine teşekkür ediyorum. 

Öte yandan bazen birbiriyle ilgili olmayan olaylar, ilgiliymiş gibi ele alınır ve yanlış bir algı oluşur. Kimsenin hakkını yemek istemem ve kimseyi de zan altında bırakmayı doğru bulmam o nedenle bir konuya açıklık getirmeliyim: Eski Eserler ve Müzeler Dairesi müdürünün görevden alınması ile sahte bilet yoluyla kurumu zarara uğrattığı iddiasıyla bir çalışanın polis tarafından gözaltına alınması arasında bizim açımızdan bir bağlantı bulunmuyor. Sayın Müdürün görevden alınma işlemi, bahsedilen olaydan önce gerçekleşmiştir. Geçtiğimiz hafta başlatılmış olan görevden alma işlemi bu hafta başında ve sözü edilen olay olmazdan önce tamamlanmıştır.”

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 23:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75