Sahte Bulgar, Lokmacı'yı geçemedi

banner37

Mahir Karakartal isimli kişi, başka birisi adına düzenlenmiş sahte Bulgaristan kimlik kartıyla Güney Kıbrıs’a geçmek isterken yakalandı

banner87
Sahte Bulgar, Lokmacı'yı geçemedi
banner90
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lokmacı Kara Giriş-Çıkış Kapısı’nda, Güney Kıbrıs’a geçmek için daha önceden temin ettiği Bulgaristan uyruklu bir şahıs adına hazırlanmış kimlik kartına kendi fotoğrafını yapıştırarak sahte evrak düzenlediği tespit edilen Mahir Karakartal tutuklandı.

“Kanunsuz sahte belge temin etme” suçlamasıyla tutuklanan ve dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Mahir Karakartal, teminat emri gereği 2 ayı geçmemek kaydıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru İzlem Civisilli’yi dinletti.

banner134
Polis memuru İzlem Civisilli, zanlı Karakartal’ın Lokmacı Kara Giriş-Çıkış Kapısı’nda önceki gün saat 12.00 sıralarında Güney Kıbrıs bölgesine geçmek için önceden temin ettiği ve üzerine kendi resmini yapıştırarak sahtelediği Bulgaristan kimlik kartını görevli memura vererek, başkasının kimliğine büründüğün tespit edilmesinin ardından suçüstü gereği tutuklandığını söyledi.

Memur Civisilli, zanlının Bulgaristan vatandaşı Yamahi Atamasov adına düzenlenen sahte kimliği 3 bin 500 Euro karşılığında temin ettiğinin belirlendiğini kaydetti.

Zanlının gönüllü ifade vererek işlemiş olduğu suçu itiraf ettiğini belirten Civisilli, uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Savcı Behrat Mavioğlu, işlenen suçun ciddi olduğunu ve Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülecek bir suç olduğunu belirterek, TC uyruklu olan zanlının serbest kalması halinde yargılamadan kaçabileceğini söyledi ve dolayısı ile 2 ayı geçmemek kaydıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya kadar, cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75