banner6

‘Sahte dolar’ soruşturması sürüyor, zanlılar yargılanmak üzere serbest

banner37

Lefkoşa’daki bir döviz bürosunda bozdurulmak istenen 30 adet 50 dolarlık banknotlarla ilgili tutuklanan H.C.Ö.T. ve A.A. teminata bağlandı

‘Sahte dolar’ soruşturması sürüyor, zanlılar yargılanmak üzere serbest
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da bir döviz bürosuna giderek 30 adet 50 dolarlık sahte banknotu tedavüle sürmek isteyen H.C.Ö.T. ile ona bozdurması için paraları verdiği ileri sürülen A.A. isimli zanlı, aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Polis, soruşturmanın devam ettiğini ancak bundan sonraki kısmına zanlıların etki edemeyeceğini belirtti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Vasfi Özbey, zanlılar H.C.Ö.T. ve A.A.’nın “Sahte para tasarrufu” ve “Sahte parayı tedavüle sürme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi. Özbey, zanlı H.C.Ö.T.’nin 15 Eylül 2021 tarihinde, saat 12.00 raddelerinde, Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde faaliyet gösteren Moonstar Döviz Bürosu’na girdiğini belirterek, zanlının tasarrufunda bulundurduğu sahte 30 adet 50 Amerikan Doları’nı vererek tedavüle sürdüğü esnada tespit edildiğini kaydetti.
Zanlının yapılan şikayet üzerine tutuklandığını dile getiren Özbey, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı H.C.Ö.T.’nin, paraları zanlı A.A.’dan aldığı yönünde bir ifade verdiğini, bu ifade üzerine A.A.’nın da derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.

Özbey, zanlıların etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 10’ar bin TL nakdi teminat yatırmaları, birer kefilin 100’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşullarıyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104